Відео

Ракета “залізної людини”, або нові висоти Елона Маска

Минулого тижня ракета Grasshopper («Стрибунець»), вироблена компанією SpaceX відомого IT- підприємця Елона Маска, здійснила свій черговий успішний політ, пише видання The Verge. За 80 секунд ракета піднялася на висоту аж 744 метри, зависла в повітрі і плавно опустилася назад на стартовий майданчик.

Минулий рекорд «Стрибунець» становив 325 метрів – всього за пару місяців вчені з SpaceX змогли збільшити цей показник удвічі. Grasshopper була створена для вертикального зльоту і посадки, імітуючи рухи коника, за що і отримала свою ласкаву назву.

Мета створення Grasshopper Елон Маск пояснював бажанням створити «багаторазову» ступінчасту ракету, яка могла б самостійно повертатися на місце старту. Ракета складається з першого ступеня РН Falcon 9 і двигуна Merlin 1D від SpaceX. Крім цього, «Стрибунець» має чотири посадочні «ноги».

Ще рік тому під час перших запусків Grasshopper ледве міг відірватися від землі, а тепер близький до того, щоб підкорити кілометрову висоту. Жовтневий політ став вже восьмим з вересня 2012 року. Тоді політ ракети тривав лише три секунди, і вона змогла піднятися на смішну висоту 1,8 метра.

Багато експертів зараз ставлять під сумнів перспективи розвитку «Стрибунець». За їх словами, запас палива для посадки на двигунах невигідний з економічної точки зору: ракета завжди повинна залишати певну кількість палива на зворотний шлях, адже «заправок» поблизу у неї не буде. Сам Маск говорит , що витрати на паливо становлять 0,3 % від вартості ракети.

SpaceX націлена на те, щоб перша ступінь ракети могла повертатися на Землю неушкодженою – решта установки відкидають її відразу ж після використання. Тим не менш, поки вченим не вдалося зберегти її в цілості після випробувань «Стрибунець», і щоразу щабель доводиться збирати заново.

У планах SpaceX на найближчий рік – випуск нової ракети класу Grasshopper ( v1.1 ) висотою 50 метрів, яка буде оснащена дев’ятьма двигунами Merlin 1D замість одного. Очікується, що ракета зможе піднятися на висоту кілька десятків кілометрів.

[youtube]9ZDkItO-0a4[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button