Екологія

Очищення води сонячним світлом

Вода – це життя. Без джерела чистої води для пиття і приготування їжі людині загрожують важкі захворювання і вірна смерть. У розвинених країнах чиста питна вода вважається чимось само собою зрозумілим.

У країнах, що розвиваються доступ до питної води часто означає великі відстані, і немає ніякої гарантії, що як тільки ви туди доберетеся, ця вода виявиться достатньо чистою.

Австрійське соціальне підприємство Helioz розробило недорогий пристрій, який використовує сонячну енергію для дезінфекції води сумнівної якості. WADI, так називається пристрій, виявляє і обчислює інтенсивність ультрафіолетових променів, необхідних для очищення, і це дозволяє користувачеві дізнатися, коли вода стане безпечною для пиття.

Сонячна дезінфекція води є простою процедурою: забруднену воду поміщають в прозору ПЕТ-пляшку і піддають впливу сонячного світла протягом певної кількості часу в залежності від інтенсивності УФ.

Сонячне УФ-випромінювання вбиває у воді хвороботворні мікроорганізми, що викликають діарею. Швейцарський федеральний технологічний інститут Цюріха (Swiss Federal Institute of Technology (ETH) рекомендує витримувати воду на сонці близько 6 годин для повного очищення, однак польові випробування, проведені Helioz, показали, що процес може йти набагато швидше, оскільки безпосередньо залежить від погодних умов .

Біля східного узбережжя Центральної Індії, наприклад, тести показали, що мікробіологічна дезінфекція може зайняти всього 45 хвилин під яскравим небом і відносної інтенсивності сонця протягом квітня місяця.
WADI вимірює УФ-випромінювання Сонця і при цьому розраховує тривалість процесу дезінфекції. Як тільки достатня кількість УФ-випромінювання потрапило в пляшку, WADI повідомляє користувача, що вода безпечна для пиття.

Як використовувати WADI:

1) Наповніть ПЕТ-пляшку водою
2) Закріпіть WADI на пляшку (аналогічно кришці)
3) Натисніть на кнопку старту.
4) Залиште пляшку з WADI під сонячними променями
5) Дочекайтеся, коли на WADI з’явиться веселий смайлик замість сумного
6) Вода готова до вживання

Компанія звертає увагу, що для сонячної дезінфекції вода повинні бути відносно чистої (макс. 30 NTU – Nephelometric Turbidity Units – одиниця виміру каламутності). Усі пляшки повинні бути прозорими, чистими, без подряпин і етикеток.

WADI був розроблений для використання людьми, без особливої спеціальної підготовки. У більшості південних країн, діти і жінки, що відповідають за питну воду, не вміють ні читати, ні писати. Helioz додають до своїх продуктів зображення з поясненнями, що дозволяє легко зрозуміти процес.

[youtube]X5Oy7EgZwy0[/youtube]

Польові випробування в Африці (Ефіопія, Гана, Кенія, Мозамбік, Руанда, ПАР, Уганда), Азії (Індія, Таїланд), Латинській Америці (Болівія, Бразилія) і в Європі (Австрія), показали, що WADI легкий у користуванні пристрій, і його використання швидко входить в щоденну дійсність.

Натхнення: facepla.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button