Відео

Чи може звичайна риба проковтнути цілу акулу?

Акули вважаються одними з найнебезпечніших мешканців морських глибин — на рахунку деяких з видів понад 400 нападів на людину. Однак, на дні морів можна зустріти і нешкідливих хижаків, які харчуються тільки падлом і часом самі стають жертвами звичайних риб. Це було доведено групою вчених, що займаються пошуком затонулих кораблів. У ході однієї з місій вони зняли на відео, як одна з акул, яка пожирала велику дичину, в один момент була проковтнута цілком звичайною рибою.

Рідкісні кадри були зняті під час пошуку затонулого в часи Другої світової війни корабля під назвою SS Bloody Marsh. Історичні дані свідчать, що він був потоплений 2 липня 1943 року снарядом, випущеними підводним човном U-66. Це сталося десь у 130 кілометрах від американського штату Південна Кароліна, але останки затонулого корабля досі не знайдені.

Риба з’їдає акулу

Дослідники шукали корабель на глибині 450 метрів і раптом помітили, як зграя невеликих акул їсть 2,5-метрову рибу-меч. Вона явно не була вбита хижими рибами і не впала з рибальського човна — поруч з нею не було помічено ні лісок, ні рибальських сіток. Вчені так і не змогли визначити причину смерті величезної риби, тому що на момент зйомки акули встигли з’їсти велику її частину.

Зате вчені швидко визначили вид акул — ними були так звані полярні акули, які відомі своїм малорухливим способом життя. Вони не полюють на риб самостійно, а просто повільно пересуваються по морських глибин, чекаючи, коли зверху впаде тіло якоїсь мертвої тварини. Іноді, почувши запах м’яса або вловивши сигнали родичів, вони долають десятки кілометрів щоб поїсти.

Может ли обычная рыба проглотить целую акулу?

Кам’яний окунь

На такій же глибині можна зустріти і інших риб, які називаються поліпронами, або кам’яними окунями. Їх можна зустріти на місцях аварій, і їх довжина часом досягає двох метрів. Виходячи з цього, не дивно, що одна з особин змогла в один момент майже повністю проковтнути одну з невеликих акул. На відео цей момент можна подивитися на 1:44 хвилині. За словами дослідника Пітера Остера, таке видовище можна побачити вкрай рідко.

Втім, небезпечні вороги є навіть у кровожерливих білих акул. Ними є косатки — хижі кити, довжина яких досягає 10 метрів. Білі акули прекрасно усвідомлюють небезпеку косаток, і стараються не з’являтися на їх території.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button