Технології

Реакція зриву нейтрона може стати альтернативою термоядерному синтезу

Ядерний синтез – одна з найбільш енергетично вигідних реакцій, відомих людям. Однак приборкати її у вчених поки що не виходить – вона вимагає занадто високих температур і тиску. У бразильських учених з’явилася інша ідея – використати зрив нейтрона для отримання такого ж або навіть більшого виходу енергії, ніж дає термоядерний синтез. Порівняно з реакцією термоядерного синтезу вона легше досягається в лабораторії.

Зрив нейтрона – це різновид реакції переносу нейтрона. У її процесі під час зіткнення двох ядер один нейрон відривається від ядра нейтрона, що рухається. Десятки років учені намагаються зрозуміти механізм, який призводить до перенесення нейтронів у слабко зв’язаних ядрах, оскільки він може призвести до прориву в ядерній фізиці.

Команда вчених з Федерального університету Флуміненсе провели експеримент у цій галузі. Вони дослідили процес зриву нейтрона між ізотопом літію Li-6 та ізотопом вісмуту Bi-209. А потім порівняли результати з наслідками реакції синтезу тих самих ізотопів. Які їх здивували, пише IE.

Під час зіткнення слабко зв’язаного Li-6 з важчим Bi-206 відбувається викид енергії, який можна порівняти з реакцією синтезу.

“Процес зриву нейтрона дає результати, порівнянні з реакціями повного синтезу, особливо в енергетичних зонах поблизу ядерних бар’єрів. Всупереч попереднім очікуванням, результати вказують на те, що перенесення нейтронів відіграє важливу роль на нижчому енергетичному рівні, перевершуючи за віддачею реакції термоядерного синтезу”, – написали автори дослідження.

Відкриття вчених може призвести до появи проривних методів здійснення реакції зриву нейтронів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button