Технології

Прогноз IDC: продажі ПК в 2013 році скоротяться на 10,1%

Світові продажі настільних ПК і ноутбуків в цьому році продовжили своє падіння, але більше, ніж передбачалося раніше. У той час як ще кілька тижнів тому компанія IDC, що займається дослідженням цього ринку, повідомляла про зниження продажів в 2013 році на 9,7 %, зараз компанія скоригувала прогноз. Так, продажі настільних ПК і ноутбуків в порівнянні з попереднім роком скоротяться на 10,1%. Всього цього року буде продано 314,2 млн. пристроїв. У 2012 році було реалізовано 349,9 млн. пристроїв.

Прогноз IDC: продажі ПК в 2013 році скоротяться на 10,1%

Хоча обидва сегмента ринку втрачають свої позиції, але несподівано великі втрати поніс сегмент ноутбуків. Так, до кінця грудня має бути продано понад 178,6 млн. ноутбуків, але в порівнянні з 2012 роком це на 11,2% менше. Для настільних ПК падіння склало 8,6 %. Всього, згідно з прогнозами, цього року буде продано 135,6 млн. настільних комп’ютерів.

У майбутньому 2014 IDC очікує подальше зниження продажів на ринку комп’ютерів. За прогнозом наступного року буде реалізовано трохи більше 300 млн. настільних ПК і ноутбуків, що на 3,8 % менше, ніж у поточному році. Однак ринок має стабілізуватися до 2015 року. До цього часу IDC очікує навіть невелике зростання на 0,1 %. Остаточна стабілізація повинна відбутися до 2017 року, коли продажі настільних ПК і ноутбуків зростуть до 305,1 млн.

Найбільшою проблемою комп’ютерного ринку є те, що у користувачів все менше причин для заміни своїх існуючих систем. Крім цього, спостерігався зсув інтересів покупців у бік смартфонів і планшетів. У корпоративному сегменті зниження продажів виявилося нижчим – близько 5 %, що значно менше 15 % серед звичайних споживачів. Багато компаній були змушені замовити нові системи у зв’язку із закінченням періоду підтримки Windows XP. У найближчі місяці і роки можна чекати продовження такої тенденції.

Стимулювати ринок можуть гібридні пристрої, які можна використовувати і як ноутбук, і як планшет. На думку IDC, цей сегмент ринку досягне об’єму 39,3 млн. пристроїв до 2017 року. Цього року продажі такого роду пристроїв склали близько 7,5 млн.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button