Поради

Рекуператор для квартири: для чого потрібен та як вибрати

Приємне перебування у квартирі забезпечується завдяки встановленню комфортної температури, вентиляції та підтримання потрібного рівня вологості повітря. Виконати таке завдання здатні сучасні системи кондиціонування. Для квартир та приватних будинків підходять вентиляційні системи з рекуперацією тепла. 

Особливості роботи та переваги рекуператорів повітря 

Рекуператори — це пристрої, призначені забезпечувати теплообмін у приміщенні. Вони працюють за таким принципом: тепле «відпрацьоване» повітря виводиться назовні через прилад. В процесі виведення воно віддає своє тепло повітрю, яке заходить у кімнату з вулиці. Таким чином вдається насичувати житлове приміщення свіжим повітрям без втрати тепла. Тобто не потрібно додатково витрачати енергію на повторний обігрів квартири. 

Завдяки циркуляції повітря вдається знижувати концентрацію вуглекислого газу. Це важливо для помешкань, де живе багато людей. Наявність підвищеного рівня СО2 негативно впливає на працездатність. Людина стає млявою, сонливою, у неї може спостерігатися головний біль. Рекуператори встановлюють у помешканнях з великою кількістю побутових приладів, адже вони також продукують виділення вуглекислого газу. 

Плюси встановлення рекуператора

Монтують кліматичне обладнання з рекуперацією, щоб забезпечити у приміщенні комфортний мікроклімат. Та це не єдина перевага обладнання. 

 • Вентиляція відбувається зі збереженням тепла, що дозволяє економити на опаленні. 
 • Побутова техніка споживає мало електроенергії. 
 • Управління рекуператором інтуїтивно просте. 
 • Додатково встановлена кліматична техніка показує кращу роботу. 
 • Комфортна температура в приміщенні без перепадів. 

Якщо у приміщенні не встановлена чи не працює вентиляція, рекуператор для квартири зможе вирішити проблему застояного повітря. Обладнання можна вибрати для офісів, комерційних приміщень, складів тощо. 

Види рекуператорів для встановлення у квартирах

На ринку представлено декілька видів кліматичного обладнання, проте принцип роботи для всіх однаковий: забір відпрацьованого повітря, запуск чистого зі збереженням тепла. Основна відмінність приладів за способом обміну повітря.

 • Пластинчастий. Таке обладнання не має рухомих деталей. Потік відпрацьованого та чистого повітря відбувається завдяки металевим пластинам. Потрібно вчасно відводити конденсат, тому що за низьких температур можливе обмерзання техніки. 
 • Роторні рекуператори мають дві камери та рухомий теплообмінник. Рух обміннику забезпечує електричний двигун. Переміщення повітря відбувається завдяки руху пластин. 
 • З проміжним теплообмінником. Цей тип рекуператора відрізняється від двох попередніх, оскільки роль теплоносія виконує охолоджуюча речовина (зазвичай етіленгліколевий розчин або вода). 

Найбільш бюджетним обладнанням вважається пластинчастий рекуператор. На вартість та продуктивність впливає матеріал пластини техніки: пластик, алюміній, мідь, целюлоза. 

Як вибрати рекуператор для квартири

При виборі кліматичної техніки потрібно враховувати кілька факторів: 

 • площа приміщення;
 • висота помешкання;
 • кількість людей, які мешкають у квартирі;
 • наявність та розташування побутової техніки;
 • відсутність вентиляційної системи тощо. 

Для квартир площею 35 м2 достатньо буде одного побутового рекуператора. Проте важливо враховувати тип будівлі: для комерційних помешкань знадобиться інший тип техніки. 

Щоб не помилитися з вибором, необхідно скористатися порадами фахівців. Вони прорахують, яка саме потужність приладу буде достатньою для здійснення якісної вентиляції. Професійна консультація допоможе купити відповідне обладнання та не переплачувати за непотрібні функції. 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button