Наука

Рентгенівські промені цілеспрямовано вбивають тільки пухлинні клітини

Сінгапурські дослідники розробили покращену методику лікування раку за допомогою радіодинамічної терапії. Завдяки значному зниженню доз випромінювання та підвищенню точності націлювання на ракові клітини, вони досягли чудових результатів. Зокрема, при лікуванні раку мозку вдалося подвоїти виживаність пацієнтів.

by @kjpargeter

Радіодинамічна терапія раку базується на використанні низьких доз рентгенівських променів для активації специфічних сполук в організмі, які генерують вільні радикали для вибіркового знищення ракових клітин. Цей метод, на відміну від традиційної радіотерапії, мінімізує пошкодження здорових тканин та зменшує побічні ефекти. Однак, ця терапія має певні обмеження, зокрема проблеми з точністю впливу та використанням сполук, що містять важкі метали, які можуть негативно впливати на безпеку лікування.

Команда з Наньянського технологічного університету запропонувала вдосконалену версію радіодинамічної терапії, що відзначається підвищеною ефективністю та безпекою. Вони розробили сполуку MRAP, що складається з йоду та біохімічних речовин, яку вводили мишам з гліобластомою. Доза рентгенівського випромінювання була більш ніж у шість разів нижчою за ту, що використовується у наявних методах радіодинамічної терапії.

MRAP накопичується в пухлинах, поглинаючи рентгенівське випромінювання та активуючись, що призводить до вивільнення вільних радикалів, які знищують ракові клітини. Сполуки працюють лише за наявності специфічного ферменту, який у великих кількостях виробляється пухлинними клітинами головного мозку.

У результаті лікування призвело до зупинки росту пухлини та більш ніж удвічі збільшило тривалість життя гризунів. Важливо, що не було зафіксовано пошкоджень здорових тканин. Усі MRAP згодом виводилися з організму із сечею та фекаліями.

Учені планують об’єднати нову радіодинамічну терапію з імунотерапією для підсилення терапевтичного ефекту. Їхня технологія відкриває нові можливості для лікування гліобластоми та інших пухлин, які важко піддаються традиційним методам лікування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button