Поради

Рецепт домашньої горілки

Вважається, що пшенична горілка – досить просто влаштований спиртний напій. По суті, це водний розчин харчового спирту з певними заданими параметрами.

Але чи достатньо просто змішати воду та спирт, щоби отримати справжню домашню горілку? 

Ні. Так справжню горілку не зробити. Не все так просто.

Рецепти домашньої горілки можуть дещо відрізнятися. Але, взагалі, отримання горілки банальним розведенням спирту застосовується навіть у лікеро-горілчаній промисловості. Такий спосіб виробництва горілки заведено називати “холодним”.

Отже, сам метод, по суті своїй, цілком «легітимний». Але річ у тім, що якщо ми хочемо, щоби все вийшло правильно і наша домашня горілка була якісною, слід врахувати масу нюансів та деталей.

Який спирт використовують для приготування домашньої горілки?

Етиловий спирт відрізняється ступенями очищення. Стандартно, серед якісних спиртів виділяють: спирт першого сорту, спирт вищого очищення, Екстра, Люкс, Альфа, безводний та медичний. 

В принципі, для приготування горілки підходить будь-який із вищезгаданих.

Найкращими вважаються Люкс та Альфа. Найгіршим – спирт вищого очищення.

Яку воду використовують для приготування домашньої горілки?

Воду слід попередньо підготувати. Добре підійде дистильована вода. За відсутності дистиляту використовують воду, очищену технічними фільтрами.

Застосування звичайної неочищеної води не рекомендовано.

Які додаткові компоненти використовують для приготування домашньої горілки?

Додаткові інгредієнти не є обов’язковими. Головне їхнє завдання – пом’якшення спиртового присмаку.

До числа найчастіше застосовуваних входять: цукор, мед, лимонна кислота, молоко, глюкоза.

Залежно від конкретного виробника інгредієнти, що застосовуються, можуть змінюватися. Рецепти міцних напоїв та їх секрети – діло цілком творче.

Найчастіше зустрічаються рекомендації додавати трохи більше столової ложки лимонної кислоти на літр спирту. Або ж, не більше однієї частини меду на десять частин горілки.

Якщо додати більше ніж рекомендовано, замість горілки вийде настоянка. Що теж по-своєму непогано, але в даному випадку мета переслідується дещо інша.

У яких пропорціях слід розводити спирт водою, щоб одержати домашню горілку? 

Винахідником рецепту сучасної горілки вважається (хоча це не зовсім так) відомий хімік Менделєєв. Він нібито стверджував, що, для отримання якісної горілки, треба змішувати дві частини 96-відсоткового спирту з трьома частинами води.

Наголошується, що правильним є змішування з урахуванням не об’ємів, а вагових співвідношень рідин.

Якщо хочете змішати воду і спирт правильно і «за наукою», зверніться до таблиці Фертмана. Користуватись нею легко. Знайти її в інтернеті ще простіше. 

Зверніть увагу, що при приготуванні розчину завжди ллють спирт у воду! Не навпаки!

Очищення та відстоювання.

Тепер про те, чому просто змішати спирт та воду для отримання справжньої домашньої горілки недостатньо.

По-перше, продукт слід очистити. Іноді у процесі змішування розчин може навіть каламутніти. Вся справа в ефірних оліях. Для їхнього видалення рекомендують опустити в готовий розчин кілька таблеток активованого вугілля.

Майбутню горілку слід відстоювати на вугіллі протягом хоча б кількох годин. Бажано, у прохолодному місці (не в холодильнику).

Після цього продукт слід відфільтрувати, переливши через щільну тканину.

По-друге, щоб отримати справжню домашню горілку, їй треба дати як слід відстоятись. Робити це слід у НЕ холодному темному приміщенні протягом 7 днів. Цей час необхідний для закінчення реакції гідратації. Протягом цих днів спиртовий розчин дійсно перетвориться на домашню горілку, яку вже можна розливати по пляшках і вживати за призначенням!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments