Всесвіт

Рідка вода на Марсі може виявитися глиною

Кілька років тому вчені оголосили про виявлення озер з рідкою водою на Марсі, які знаходяться під крижаною шапкою на південному полюсі планети. На жаль, відразу три нові роботи спростовують це твердження. Експерименти показують, що сигнал води, швидше за все, був отриманий від замороженої глини.

ESA / DLR / FU Berlin / Bill Dunford

Вже дуже давно вчені знаходять різні свідоцтва того, що колись на Марсі була вода. Однак фактичне виявлення рідкої води довгий час залишалося чимось міфічним. У 2018 році вчені заявили про приголомшливе відкриття: орбітальний апарат Mars Express виявив сигнали води! Вивчивши дані з пристрою, вчені прийшли до висновку, що під льодом товщиною в 1,5 кілометра знаходиться рідке озеро.

Безумовно, відкриття викликало багато питань. По-перше, як вода може залишатися рідкою при таких низьких температурах? Вчені припустили, що вся справа в тиску і суміші солей, а деякі були впевнені, що озеро нагрівалася знизу, що означало б, що Марс вулканічно активний.

Однак через три роки відразу три різні роботи спростували теорію про рідку воду на Марсі. В рамках першого дослідження вчені проаналізували 44 000 радіолокаційних відображень, отриманих в цьому районі за 15 років. Результати говорять про те, що в цих місцях дуже багато сигналів того ж типу, що й «вода». Багато з них виявлені занадто близько до поверхні, де рідка вода не може існувати ні за яких умов.

Інша група дослідників зосередилася на тому, які ще матеріали могли мати аналогічні сигнали. Так вони виявили, що підповерхневі глини, мінерали з металами та замерзла сіль можуть бути схожі на отримані сигнатури.

У третьому дослідженні вчені перевірили одну з цих ідей на практиці. Вони зосередили свою роботу на типі глини (смектіт), яка утворюється після висихання рідкої води. Зразки смектіту були заморожені рідким азотом до -50 ° C і поміщені в прилад, який вимірював їх радіолокаційні відображення.

Результати показали майже ідеальний збіг зі спостереженнями орбітального апарату. Додаткові докази були отримані з даних орбітального апарату Mars Reconnaissance (MRO), який виявив, що такі смектіти поширені по всій поверхні досліджуваного регіону.

Звичайно, дослідження не можуть підтвердити, що смектіти є джерелом дивних сигналів. Однак теорія про рідку воду на Марсі стає все більш неправдоподібною.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button