Всесвіт

Місячний грунт може стати альтернативним джерелом енергії

Вчені прийшли до висновку, що ґрунт Місяця може стати альтернативним джерелом енергії для майбутніх тривалих місій на супутник Землі. Створені з реголіту теплоцеглини зможуть «гріти» майбутніх колоністів протягом всієї місячної ночі.

Оскільки циклічність освітлення космічного тіла не дає можливість постійно використовувати сонячні панелі, місячний ґрунт може вирішити проблему енергетичного забезпечення майбутніх баз або поселень. Вчені стверджують, що на 14 діб та 18 годин, протягом яких триває нічний час доби на супутнику Землі, може вистачити енергії теплоцеглин, створених з реголіту.

Суміш пилу, ґрунту і місячної породи може мати достатній потенціал накопичення тепла, щоб допомогти астронавтам пережити два тижні при температурі -170?С. До того ж подібні будматеріали для майбутніх колоній можна створювати на місці, економлячи велику кількість ресурсів, що витрачаються на доставляння вантажів з Землі.

Дослідники вже провели ряд експериментів на земному ґрунті, який за своїми властивостями схожий з реголітом, подрібнивши його до стану місячного пилу. Отримані вченими дані дають уявлення про те, як може поводиться порода при різних теплових умовах, а також вказують на те, що подібний вид теплоцеглин здатний тримати температуру протягом 16 діб.

Кнопка «Наверх»