Здоров'я

Рівень інсуліну та здоров’я серця

Високий рівень інсуліну після втрати ваги вказує на хорошу роботу кровоносних судин, такого висновку дійшли вчені у своєму новому дослідженні, опублікованому в журналі American College of Cardiology.

За даними Американської Асоціації Серця, близько 78 мільйонів дорослих страждають від ожиріння тільки в США. Жінок серед них трохи більше, ніж чоловіків: відповідно до 40,6 мільйонів і 37,5 мільйонів чоловік. Хоча ожиріння призводить до величезної кількості проблем із здоров’ям, найпоширенішими є захворювання серцево-судинної системи, такі як ішемічна хвороба серця і інсульт.

Відомо, що ожиріння є чинником ризику розвитку серцево-судинних захворювань, а зниження ваги покращує роботу серця. Попередні дослідження продемонстрували, що рівень інсуліну дозволяє визначити, наскільки схуднення ефективне для здоров’я серця.

У своїй роботі команда фахівців з Медичної Школи Університету Бостона стежила за станом 208 пацієнтів, які впродовж року скидали зайві кілограми природним або хірургічним способами. За період дослідження учені вимірювали метаболічні показники пацієнтів, параметри функцій ендотелію, рівні інсуліну в плазмі і оцінювали стан судинної системи за допомогою ультразвуку.

В результаті було виявлено, що у пацієнтів з високим рівнем інсуліну в плазмі, які схуднули більш ніж на 10% значно покращалися функції кровоносних судин. Проте, функції судин у учасників з низьким рівнем інсуліну, які скинули таку ж кількість кілограмів, не нормалізувалися. При цьому навіть якщо людина схуднула всього на 5% стан її серцево-судинної системи був краще при високому рівні інсуліну в плазмі, відмічають фахівці.

“Результати нашого дослідження продемонстрували, що рівень інсуліну є важливим чинником, що впливає на ефективність схуднення для здоров’я серця”, – коментує Ноян Гоксе(Noyan Gokce), провідний автор роботи.
У попередньому дослідженні на аналогічну тему американські учені з’ясували, що у людей, що живуть з ожирінням більше 20 років, майже у 40% розвивався атеросклероз коронарних артерій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button