Людина

Сон “підвищує кількість клітин мозку”

Вчені вважають, що вони виявили нову причину, чому нам так необхідний сон: під час сну поповнюється певний тип клітин мозку. Сон сприяє виробництву клітин, які створюють ізолюючий матеріал, відомий як мієлін, що захищає поверхню нашого мозку. Дослідження проводилися на лабораторних мишах. Результати можуть привести до глибшого уявлення про роль сну у відновленні і розвитку мозку, а також в лікуванні розсіяного склерозу, говорить команда учених з Вісконсіна.

Доктор Кіяра Чіреллі(Chiara Cirelli) і її колеги з університету Вісконсіна виявили, що мієдін став в два рази швидше виробляти клітини, незрілі олігодендроцити, поки миші спали. Це збільшення було найбільш помітним впродовж стадії сну, пов’язаної з сновидіннями(швидкого сну, або сну зі швидким рухом очей) і було обумовлено генами. Коли ж мишей змусили прокинутися, активізувалися гени, що відповідають за смерть клітин і реакцію на стрес.

Пошуки причини, чому усім живим організмам потрібний сон, турбував учених упродовж століть. Очевидно, що ми повинні спати, щоб почувати себе такими, що відпочили, і щоб наш мозок правильно працював. Проте біологічні процеси, які відбуваються, коли ми засинаємо, стали вивчатися порівняно недавно.

Зростання і відновлення

Доктор Чіреллі сказала: “Впродовж довгого часу, дослідники зосереджували свою увагу на тому, як активність нервових клітин проявляється, коли тварини не сплять, і як вона міняється, коли вони сплять. Тепер також ясно, що процес роботи інших допоміжних клітин також міняється в тій же самій залежності”.

Дослідники твердять, що результати показують, що втрата сну може посилити деякі симптоми розсіяного склерозу(РС), хвороби, яка вражає мієлін. В результаті розсіяного склерозу імунна система організму атакує і руйнує мієлінове покриття з нервів в мозку і спинному мозку. За словами Чіреллі, майбутні дослідження могли б допомогти з’ясувати, чи впливає сон на симптоми РС або ні.

Команда учених також зацікавлена в дослідженні наслідків недоліку сну, особливо в підлітковому віці.
Сон потрібний для правильної роботи нашої нервової системи, заявляє Національний інститут по вивченню неврологічних розладів і інсульту США(US National Institute of Neurological Disorders and Stroke, NINDS).

Вам потрібен якісний та кваліфікований переклад, усний чи письмовий? “Світ перекладів” – це http://mirperevodov.com/, перекладачі якого мають великий досвід роботи в даній сфері.

Натхненя: http://nauka21vek.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button