Наука

Рівень інтелекту тварин не залежить від співвідношення розмірів мозку і тіла

Співробітники австралійського Університету Флиндерса спростували усталене положення про те, що рівень інтелекту тварин залежить від співвідношення мозку до розміру тіла.

Раніше існувала теорія, що розмір мозку є відображенням когнітивних здібностей, і на основі цього показника будували основні теорії еволюції життя.

У новій роботі біологи, еволюційні статистики та антропологи вивчили, як у ссавців змінювався розмір мозку стосовно розміру тіла протягом тривалого періоду еволюції.

Замість того, щоб використовувати дані про розмір мозку, автори взяли інформацію про ендокраніальний обсяг черепів, отримані на основі аналізу 107 скам’янілостей, серед яких – черепа древніх китів і найстаріший з коли-небудь знайдених черепів мавпи.

З’ясувалося, що види з найбільшими відносними розмірами мозку – люди, дельфіни і слони – йшли до цього різними еволюційними шляхами. Так, слони з часом збільшувалися в розмірах, а мозок у них зростав навіть швидше, ніж тіло. Дельфіни, навпаки, ставали все дрібніше, зменшувався і їх мозок.

Ці висновки, стверджують автори, вимагають переоцінки глибоко вкоріненої парадигми, згідно з якою співвідношення розмірів мозку і тіла використовують як міру інтелекту будь-якого виду.

“У багатьох ссавців з великим мозком, таких як слони, дельфіни і людиноподібні мавпи, також спостерігається великий розмір тіла. Але так буває не завжди. У каліфорнійського морського лева, наприклад, відносно невеликий розмір мозку контрастує з їх видатним інтелектом”, – твердить Джерун Смаерс, біолога-еволюціоніста з Університету Стоуні-Брук в Нью-Йорку

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments