Наука

Новий вид гігантських павуків названий на честь Грети Тунберг

Німецький арахнолог Петер Егер з Зенкенбергського дослідного інституту і музею природної історії назвав відкритий ним новий вид гігантських крабових павуків на честь відомої екоактивістки — Thunberga.

European Parliament, CC BY 2.0

Представники сімейства гігантських крабових павуків (Sparassidae), званих також «ловчими» або «мисливцями», мешкають практично у всіх тропічних і субтропічних регіонах планети. Вони не плетуть павутин, а активно полюють на свою жертву. Всього в сімействі налічується 86 родів і 1209 видів.

Останнім на сьогодні, вісімдесят шостим родом, як раз і став Thunberga, що містить п’ять видів. Один з цих видів отримав назву Thunberga greta, і він став рівно чотирьохсотим за рахунком, відкритим німецьким арахнологом. Павуки роду Thunberga живуть на Мадагаскарі і прилеглих островах, а від інших представників сімейства їх відрізняють зуби хеліцер і покрита точками передня частина тіла.

За словами Егера, називаючи відкритий ним рід комах в честь Грети Тунберг, він свідомо хотів звернути увагу на загрозу, яку являє собою зміна клімату для різноманіття видів, у тому числі і для мадагаскарських павуків.

І подібний вибір назви в честь відомих персон німецький вчений робить вже не в перший раз — у Малайзії, наприклад, мешкає відкритий ним вид крабових павуків Heteropoda davidbowie.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button