Технології

Робот-археолог занурився на 1 000 метрів під воду, щоб оглянути затонулий корабель (фото+відео)

Дослідники оснастили корпус спеціальною піною зі скляних мікросфер, які забезпечують плавучість і при цьому здатні витримувати величезний тиск на глибині 1 км.

Вчені зі Стенфордського університету розробили підводного робота-археолога OceanOneK. Його верхня частина гуманоїдної форми, а задня виглядає як промислова машина з вісьмома різноспрямованими двигунами. Вони дозволяють OceanOneK обережно маневрувати під водою на рекордній глибині – 1 000 метрів.

Тактильна або сенсорна система зворотного зв’язку робота і стереоскопічний зір створюють неймовірно реалістичні відчуття, відзначають вчені, які вже використовували можливості OceanOneK. “Відчуття, що знаходишся на глибині під водою, а не на борту корабля, в центрі управління», — розповів Усама Хатіб, фахівець з робототехніки зі Стенфордського університету в інтерв’ю газеті вузу. Дивлячись очима робота OceanOneK і обмацуючи затонулий корабель “Кріспі” механічними руками, інженер навіть відчував опір води.

Фото: DRASSM, Gedeon, Stanford University

Попередник OceanOneK, OceanOne побудували для занурення глибини не більше 200 метрів. Щоб модернізувати модель, дослідники оснастили корпус спеціальною піною зі скляних мікросфер, які забезпечують плавучість і при цьому здатні витримувати величезний тиск на глибині 1 км. Воно в 100 разів більше звичайного. Крім того, руки робота наповнені маслом і пружинним механізмом, який стискає його у відповідь на зовнішній тиск, запобігаючи руйнуванню і амортизуючи електроніку.

Також інженери оновили безліч крихітних компонентів по всьому корпусу OceanOne, щоб звести до мінімуму кількість стисненого повітря в окремих його частинах і залишити робота якомога компактнішим.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button