Технології

Бобри допоможуть створити новий костюм для плавання (відео)

Бобри і деякі інші тварини на відміну від моржів і китів не мають товстого шару підшкірного жиру, проте це не заважає їм плавати в холодній воді. Зберігати тепло і залишатися сухими під час плавання їм допомагає хутро, що створює повітряний прошарок.

096aacb5376373742e773d94a5322a33

Фахівці з Массачусетського технологічного інституту вирішили створити костюм для плавання, який би використовував схожий принцип. Розробка, як вважають дослідники, буде затребувана, насамперед, серфінгістами.

Читайте також: 

Фахівці експериментували з волосками різного розміру, опускаючи з різною швидкістю створене з них покриття в воду. Кожен раз вчені фіксували кількість повітря, що опинилося між волосками. Для одержання штучного хутра дослідники спочатку створили за допомогою лазера в невеликих акрилових блоках кілька тисяч крихітних отворів. Після чого заповнили форму полідиметилсилоксаном, а потім після застигання витягли матеріал.

 

Під час експериментів волоски занурювалися в силіконове масло для того, щоб можна було краще роздивитись, як утворюються бульбашки повітря. Досліди показали, що при зануренні волосків поряд з основою утворювався досить товстий повітряний шар. Чим далі до кінців волосся, тим повітря ставало менше. За словами дослідників, на формування повітряних прошарків великий вплив надає і швидкість, з якою поверхня занурюється в рідину.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button