Всесвіт

Роботизовані бджоли колонізують Марс

Першими мешканцями Червоної планети найближчим часом стануть не люди, а бджоли. Вони будуть намагатися знайти на Марсі можливі ознаки життя.

Космічне агентство NASA оголосило про проект створення роботизованої бджоли, яка може літати на Марсі. Поки ідея перебуває на початковій стадії і полягає в тому, щоб замінити сучасних роботів, які є повільними, громіздкими і дорогими — роєм чутливих до сенсора швидких мікроботів, які можуть охоплювати значно більшу територію при відносно низьких витратах.

Так звані Marsbees, маленькі боти — це «ширяючі крилаті роботи завбільшки з бджолу з крилами, як у бабки», — писали співробітники НАСА.

Як повідомляло Live Science, найбільший вид бджоли становить 4 сантиметри в довжину, а крила, у відповідності з рядом формальних наукових описів , можуть варіюватися від 3 сантиметрів до більш ніж удвічі більшої довжини в залежності від виду.

Одна з причин, по якій ця ідея можлива: мала гравітація Марса. Планета має тільки одну третину гравітаційного тяжіння Землі, надаючи Marsbees перевагу, незважаючи на тонку атмосферу .

The Guardian повідомив, що ці «бджоли» будуть не тільки відображати марсіанську місцевість, але і збирати зразки повітря планети, в надії знайти метановий газ — можливу ознаку життя. Робот Curiosity, який знаходиться на Червоній планеті, нещодавно виявив низькі рівні газу, повідомила Science , хоча чи був він біологічно зробленим, невідомо.

Подібні боти дуже рідко зустрічаються на Землі, йдеться в заяві НАСА, тому що ротаційні боти, такі як квадроцикли, набагато більш популярні. Але дизайн з відкидними крилами дозволяє команді впровадити деякі малопотужні високоефективні технології, які будуть важливі на Червоній планеті, де боти повинні будуть регулярно повертатися на свою домашню базу для поповнення балансу.

Marsbees все ще перебувають на ранніх стадіях: над проектом працює команда з Університету Алабами, що займається чисельними моделями, і японська команда, яка планує розробити і протестувати прототип мікроскопа.

Кнопка «Наверх»
Закрыть