Земля

Рої сарани в Африці досягають розміру міст і можуть збільшитися в 400 разів

Навала сарани в Африці прийняла катастрофічні розміри: найбільший зареєстрований рій склав близько 60 км в довжину і 40 км в ширину

Навала сарани в Африці прийняла катастрофічні розміри: найбільший зареєстрований рій склав близько 60 км в довжину і 40 км в ширину, він здатний знищити кількість їжі, достатньої для 84 млн осіб. Експерти попередили, що чисельність комах може збільшитися в 400 разів, повідомляє Newsweek.

Частина Африки зіткнулася з максимальними скупченнями сарани за 70 років, рої охопили Кенію, Ефіопію та Сомалі, майже повністю знищивши рослинність.

Фахівці прогнозують погіршення ситуації в найближчі місяці очікується серйозна нестача продовольства і драматичні наслідки, пов’язані з продовольчою безпекою. Нове покоління роїв сарани збігаються з сезоном посадки в березні й з тижнями збору літнього врожаю.

Експерти стурбовані тим, що наслідки переростуть в непримиренні конфлікти, коли скотарі будуть змушені пересуватися на нові пасовища.

Багато років пустельна сарана жила лише в посушливих і напів посушливих районах Африки, Близького Сходу та Південно-Західної Азії, де випадає менше 200 мм дощу в рік. Зараз весь Африканський Ріг охоплений спалахом розповсюдження сарани, викликаної цілою серією сприятливих періодів розмноження.

Рои саранчи в Африке достигают размера городов и могут увеличиться в 400 раз

Протягом півроку існує можливість ще двох сезонів розмноження, кожен з яких може збільшити популяцію в 20 разів. Це означає, що чисельність сарани може бути в 400 разів більше, ніж на даний момент.

Спалах цього року став результатом подій, пов’язаних з погодою, включаючи сильні дощі, засухи і повені.

За даними Всесвітньої Метеорологічної Організації, на Африканському Розі був один з найбільш вологих сезонів за всю історію спостережень. У деяких регіонах випало на 400 % більше опадів, ніж зазвичай. Подальше підвищення температури може збільшити кількість циклонів, що призведе до подальших виняткових спалахів розмноження сарани.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button