Наука

Рослини здатні попереджати один одного про небезпеку

У рослин знайдені гени, які сигналізують про небезпеку

Вчені з інституту біологічних досліджень Солка (Salk Institute) знайшли точне розташування генів, призначення яких — сигналізувати про небезпеку.

За відгук рослини на зовнішнє роздратування: атаку комах, зараження грибком, посуху, спеку чи холод — відповідає рослинний гормон — жасмонова кислота або жасмонат. Досліджуючи клітини рослин після дії на них жасмонової кислоти, вчені визначили, які гени відповідають за реакцію рослини на небезпеку.

Піддослідною стала резуховидка Таля: геном цього представника сімейства гірчичних добре вивчений. Результати досліджень резуховидки можна екстраполювати, оскільки жасмонова кислота є серед представників усього царства рослин. Пророслі в темряві насіння обробили жасмонатом, після чого дослідники витягли з клітин ДНК і білки. Щоб визначити точне розташування генів-регуляторів поведінки рослини під час небезпеки, вчені використовували специфічні антитіла проти білків, які представляють інтерес.

«Метою нашого дослідження було побачити, як рослини обробляють інформацію із зовнішнього середовища, як ця інформація впливає на їх ріст і розвиток», — поділився професор Джозеф Екер, співавтор доповіді, дослідник Медичного інституту Говарда Хьюза, — В результаті, ми ідентифікували гени, що відповідають за реакцію на жасмонову кислоту, і виявили ділянки, які беруть участь у клітинній перехресній комунікації з іншими рослинами. Це дозволить селекціонерам виводити більш стійкі до суворих умов культури”.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button