Наука

Відео: таємничий вівтар ацтеків з останками ягуара і морських зірок (відео)

Археологи Національного інституту антропології та історії Мексики (INAH) зробили дивне відкриття. У храмовому комплексі Темпло Майор у центрі Мехіко, колишньої стародавньої столиці Теночтітлана, вони виявили ритуальне поховання.

Вчені виявили ритуальне підношення морських зірок (близько 160 штук), які покривали скелет ягуара. Як і більшість жертвоприношень, знайдених у Темпло Майор, нещодавно виявлене присвячене богу Уеуетотлю-Сюхтекухтлі, який уособлює воду та вогонь, сільське господарство та війну.

Вперше вчені виявили останки морських зірок ще в 2019 році. Дотепер вони продовжують знаходити сліди цих істот по всьому комплексу. Вважається, що знайдені в цьому місці морські зірки належать одному і тому ж виду, Nidorellia armata, або морській зірці з «шоколадною стружкою».

Вивчаючи нові шари на розкопках, вчені виявили, що під товстим шаром зірок знаходився ягуар!

“Це дуже цікаво, тому що, якщо вдуматися, малюнок на морській зірці дуже схожий на шкуру ягуара», — сказав археолог Мігель Баес Перес в інтерв’ю INAH. “Це, мабуть, причина, чому люди вибрали цей вид морської зірки, але нам все ще потрібно провести ряд досліджень, щоб підтвердити, що це єдиний присутній вид [морської зірки]».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button