Різне

Рослинні препарати та правда про них

Рослинні препаратиВчені попереджають, що мільйони людей піддають себе ризику розвитку ниркової недостатності і раку сечового міхура, приймаючи нібито лікувальні лікарські трави. Всупереч традиційним думкам та законодавствам деяких країн, рослинні препарати не завжди корисні, а іноді можуть призвести до смерті.

Міжнародна група вчених з Королівського коледжу в Лондоні і ряду наукових установ Бельгії, Чехії, Німеччини вивчила вплив відомих препаратів, що містять арістолохіевую кислоту на людей по всьому світу. Ця речовина міститься, наприклад, в рослинах сімейства Кірказонових (Aristolochiaceae), які люди тисячі років застосовували для лікування різноманітних хвороб: від проблем з суглобами, до полегшення болю при пологах. Завдяки грамотній маркетинговій пропаганді ці “чудодійні безпечні природні препарати” продовжують користуватися великою популярністю не тільки в Азії.

Цікаво, що негативні висновки з приводу арістолохіевої кислоти вчені публікують вже з 1960-х років, однак інтереси бізнесу і особливості законодавства деяких країн (що не вимагають ретельних випробувань фітопрепаратів) призвели до того, що небезпечну речовину продовжують приймати. При цьому, завдяки рекламі, люди намагаються лікувати травами з арістолохіевою кислотою все підряд: ожиріння, астму, артрит, хронічні болі, бронхіти, грип і т.д. Сама арістолохіева кислота заборонена в США і багатьох європейських країнах, але трави, які містять цю речовину, широко продаються в Азії і по всьому світу.

У поточному дослідженні міжнародна група вчених вивчила 42 різні наукові праці, присвячені нефропатії, пов’язаної з арістолохіевой кислотою. Також були досліджені питання перебігу хвороб – це допомогло знайти зв’язок між “цілющою” травою і тяжкими ураженнями нирок і раком сечового міхура. У результаті вчені прийшли до висновку, що заходи щодо обмеження шкідливого впливу арістолохіевої кислоти недостатньо ефективні. До цих пір мільйони людей, що вживають цю речовину, продовжують піддаватися ризику виникнення захворювання нирок і уротеліального раку. Особливо багато небезпечних препаратів в Індії та Китаї.

В описі «ліки» йдеться, що кирказон покращує роботу серцево-судинної системи, допомагає підтримувати здоров’я в несприятливих екологічних умовах, долати стрес, боротсья із застудою і грипом, знижує тяжкість при гіпертонії і силу маткових скорочень. При цьому наголошується, що він отруйний і протипоказаний вагітним і жінкам під час годування. Правда, що рекомендовані місячні курси лікування можуть привести до фатальної відмови нирок і розвитку онкозахворювань, зазвичай згадок немає.

Лікарі та вчені ще раз підкреслюють, що “натуральність” рослинних препаратів не означає їх безпеку.

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button