Різне

Цікаві факти про любов ІІ

 Продовжуємо тему цікавих та пізнавальних фактів про любов

25. У чоловіків під час закоханості більше активні частини мозку, відповідальні за зорове сприйняття, в той час як у жінок активна та область, яка відповідає за пам’ять. Вчені вважають, що чоловіки повинні бачити і зрозуміти, чи здатна дана жінка виносити дитину, в той час як жінка повинна проаналізувати поведінку чоловіка і зрозуміти, чи зможе він бути годувальником.

26. В цілому по світу 40-70 відсотків вбивств жінок здійснюються їх чоловіками або коханцями.

27. За даними численних опитувань, 60 відсотків одружених чоловіків зраджують, при цьому серед заміжніх жінок в невірності зізналися близько 40 відсотків.

28. Кленовий лист є символом любові в Китаї, Японії і в Північній Америці, тому він часто був вигравіруваний на ліжках перших поселенців, що означало мирний сон і спокій.

29. Платон стверджував, що спочатку людина була гермафродитом, він володів чотирма руками і ногами, двома головами на одній шиї, чотирма вухами і двома наборами статевих органів. Однак, після того, як ці сильні істоти спробували повалити богів, Зевс розділив їх на чоловіків і жінок, створивши тим самим вроджене бажання у людини відшукати свою половинку, щоб знову відчути себе цілим.

30. Вчені припускають, що пильний погляд в очі іншої людини – це найважливіший попередник любові. В експерименті людей протилежної статі залишили наодинці протягом 90 хвилин, вони повинні були говорити про інтимні подробиці свого життя, а потім просто дивитися в очі один одному і мовчати. Багато хто після цього експерименту відзначили, що між ними виникло дуже сильне тяжіння, а кілька пар одружилися через півроку.

31. Прагнення любити таке ж, з біологічної точки зору, примітивне, як секс і голод.

32. Мозок, який любить і просто хтивий мозок – це різні речі. Еротичні фото активують гіпоталамус (контролюючий голод і спрагу) і амігдалу (контролюючу збудження). Любов же активізує області мозку, що містять високі кількості дофаміну, який пов’язаний з ейфорією, тяжінням і наркотичною залежністю.

33. У багатьох культурах вузли використовуються як символи вічної любові, яка не має ні початку, ні кінця. Молоді мусульманки відправляють любовні послання своїм шанувальникам за допомогою складних вузлів.

34. Чим триваліше і ретельніше відбувається процес залицяння, тим більше з’являється перспектив для вдалого шлюбу. Люди, які дуже швидко заводять стосунки і вступають в шлюб, найчастіше розлучаються.

35. Нові дослідження показують, що не завжди з плином часу з відносин йде пристрасть. Сканування мозку деяких пар показало через роки відносин активність в тих областях мозку, які відповідальні за довгострокову прихильність і за сексуальне бажання.

36. Любов не є гарантією того, що шлюб буде тривати довгий час. Важливу роль відіграють і інші фактори, включаючи вік подружжя (чоловік, який на 9 років і більше, старше своєї дружини, швидше розлучиться, також в більшості випадків вчинять ті, які одружуються до 24 років). Важливу роль відіграє і те, який це шлюб за рахунком у людини, чи є у нього діти від попередніх шлюбів, а також фінансове становище. Фактори, які не впливають на успіх шлюбу – це кількість дітей та їх вік, зайнятість дружини, а також кількість років, проведених дружиною на роботі.

37. Романтична любов, як правило, триває трохи більше року, тому, що мозок фізично не в стані перебувати в такому режимі роботи, тобто в стані романтичного блаженства, на це потрібні сильні енергетичні витрати. У міру слабшання романтичної любові, з’являється любов – прихильність, при цьому, щоб зберегти це почуття, експерти говорять про необхідність спільних інтересів і про кількість часу, проведеного разом.

38. Високий рівень тестостерону може пригнічувати окситоцин і вазопресин (гормони, активно виробляються під час закоханості), це може пояснити той факт, чому чоловіки з більш високим рівнем тестостерону, як правило, рідше одружуються, ведуть себе більш вульгарно по відношенню до дружини в шлюбі, частіше розлучаються і так далі. Проте, коли чоловік тримає дитину, його рівень тестостерону падає, можливо, в результаті підвищення окситоцину і вазопресину.

39. Жінки відчувають себе коханими, коли вони розмовляють з партнером обличчя-в-обличчя, чоловіки ж говорять про емоційну близькість, коли вони працюють або грають пліч-о-пліч.

40. Щоб зберегти свою любов, експерти радять парам активно слухати свого партнера, задавати питання, давати відповіді, оцінювати, залишатися привабливими, рости інтелектуально, давати своєму партнеру більше простору, бути чесним і заслуговуючим довіри, поважати його, прийняти його недоліки, ніколи не загрожувати розлученням , не думати про те, що відносини будуть продовжуватися вічно, сказати “ні” зрадам, а також завжди вносити різноманітність у стосунки.

41. Чоловіки частіше, ніж жінки, проявляють гнучкість у романтичних стосунках, якщо вони шукають короткострокових партнерів, якщо ж плани у них серйозні, то вони стають дуже прискіпливими до цінностей майбутнього партнера.

42. У всьому світі пари найчастіше розлучаються на четвертому році сімейного життя. Після 4 років шлюбу відносини стабілізуються, поки не настає наступний поворотний момент – 8 рік спільного життя.

43. Як відомо, закоханість пов’язана з високим рівнем дофаміну і норадреналіну. Розпач, пов’язаний з нерозділеною любов’ю, призводить до падіння рівня дофаміну. Для того, щоб його підняти, забуті закохані повинні займатися спортом. Сонячне світло – це ще один спосіб вилікуватися, більш того, варто зазначити, що усмішка також активує нервові шляхи, які допомагають відчути задоволення.

44. Одним з найбільших провісників любові є близькість. Фізична близькість посилює емоції, тому нерідкі ситуації, коли секретарки закохуються в своїх начальників, тому, що постійно знаходяться поряд з ними. З іншого боку, вчені вважають, що в критичному дитячому віці (4-6 років), хлопчики і дівчатка, які живуть в безпосередній близькості один до одного, втрачають можливість закохатися в один одного.

45. Трави, пов’язані з Венерою (майоран, таволга, м’ята, чебрець),  можуть викликати любов при змішуванні їх зі священними травами Марса (базилік і деякі інші).

46. Серце є спільним символом любові. Стародавні алхіміки використовували символ серця для створення любовних заклинань. Серце може являти собою перевернутий трикутник, в якому створюється любов. В буддизмі трикутник любові пов’язували з божественним походженням.

47. У середньому чоловіки в усьому світі одружуються на жінках, які на три роки молодші за них, ті, хто вступає в повторний шлюб, вибирають собі в дружини жінок на 5 років молодше, якщо ж для чоловіка – це третій шлюб, то дружина його буде на 8 років молодша за нього самого.

48. Дослідження показують, що ризик розкриття таємного любовного зв’язку лише посилює романтичні почуття по відношенню до партнерів, завдяки підвищенню рівня фенілетиламіну в організмі.

Натхнення 

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button