Наука

Рослинна добавка може запобігти раку легенів

Берберин, природна сполука, що міститься в таких рослинах, як барбарис і жовтокорінь, стане в нагоді для лікування легеневих захворювань.

Нове дослідження показує, що берберин, природна сполука, яка міститься в таких рослинах, як барбарис і жовтокорінь, пригнічує проліферацію клітин раку легенів. У всякому разі, в лабораторних умовах. Берберин також зменшує запалення дихальних шляхів і пошкодження здорових клітин легенів, що піддаються впливу хімічних речовин з сигаретного диму.

Рак легенів є однією з головних причин смерті від раку в усьому світі: щорічно реєструється близько 1,8 млн смертей. Хронічне запалення є фактором ризику раку легенів та інших захворювань, таких як хронічна обструктивна хвороба легень (ХОХЛ) та астма.

“Берберин показав терапевтичні переваги при діабеті та серцево-судинних захворюваннях. Ми прагнули вивчити його потенціал у придушенні раку легенів та зменшенні запалення”, – пояснює провідний дослідник доктор Камаль Дуа, старший викладач кафедри фармації та старший науковий співробітник австралійського дослідницького центру комплементарної та інтегративної медицини (ARCCIM), факультет охорони Здоров’я університету. Технологічний університет Сіднея (UTS).

Оцінка впливу берберину на не дрібноклітинний рак легенів була опублікована в журналі Pharmaceutics. Як зазначили в прес-релізі UTS, «це показує, що берберин проявляє потужну протиракову активність, пригнічуючи ріст ракових клітин in vitro».

Потенційний механізм протиракової дії визначали шляхом вимірювання рівнів мРНК генів, асоційованих з пухлиною, і рівнів експресії білків. Показано, що берберин активує гени-супресори пухлин і пригнічує білки, що беруть участь у міграції та проліферації ракових клітин.

Берберин вже давно використовується в традиційній китайській і аюрведичній медицині, проте його терапевтичні переваги обмежені його недостатньою розчинністю у воді і слабкою всмоктуваністю в кишечнику, а також токсичністю в підвищених дозах.

Щоб подолати ці проблеми, доктор Дуа розробив використання рідкокристалічних наночастинок, вдосконалену систему доставки ліків, яка інкапсулює берберин в крихітні розчинні і біорозкладані полімерні кульки для підвищення безпеки та ефективності.

Десятиліття досліджень показали, що сигаретний дим токсичний для клітин легенів, викликаючи запалення дихальних шляхів і прискорюючи розвиток таких захворювань, як рак, хронічна обструктивна хвороба легень (ХОХЛ) і астма. Дослідники виявили, що берберин пригнічує вироблення запальних хімічних речовин, званих активними формами кисню, які надають шкідливу дію на клітини. Він також модулював гени, що беруть участь у запаленні, окислювальному стресі і зменшував передчасне старіння клітин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button