Наука

Виявилося, популярна харчова добавка може позначатися на розвитку раку

Дотепер вчені погано розуміють, як різні харчові добавки впливають на наш організм

Нікотинамід рибозид (NR), форма вітаміну В3, часто пов’язують з перевагами для серцево-судинної системи, метаболізму і неврологічного здоров’я. Однак нове дослідження Університету Міссурі, США, вказує на те, що ця добавка потенційно може збільшити поширеність певної форми раку і метастазування в головний мозок.

“Деякі люди приймають вітаміни та добавки, тому що вони припускають, що добавки несуть лише користь для здоров’я, але дуже мало відомо про те, як вони насправді працюють», — сказала Олена Гун, автор роботи. «Через цю відсутність знань ми були натхненні вивчити основні питання, пов’язані з тим, як вітаміни та харчові добавки працюють в організмі».

Після смерті батька лише через три місяці після того, як йому поставили діагноз рак товстої кишки, Гун вирішила зайнятися вивченням метаболізму раку, або енергії, за допомогою якої хвороба поширюється по організму. Оскільки NR є відомою добавкою, яка допомагає підвищити рівень клітинної енергії, а ракові клітини живляться цим типом енергії, Гун хотіла дослідити роль NR у біології раку.

В рамках роботи, команда Гун розробила новий візуалізуючий зонд, заснований на надчутливій біолюмінесцентній візуалізації, який допомагає краще зрозуміти процес поглинання NR. Дослідники використовували технологію візуалізації для порівняння та вивчення рівня NR у ракових клітинах, Т-клітинах та здорових тканинах.

Новий метод візуалізації дозволяє кількісно визначати рівні NR в режимі реального часу неінвазивним способом. Присутність NR відображається світлом, і чим він яскравіший, тим більше NR присутній у тканинах. Вчені застосували зонд для конкретних видів пухлин, які активно поглинають NR, серед них таких як тричі негативний рак молочної залози (ТНРМЗ).

Результати дослідження показали, що добавки з NR можуть збільшити поширеність раку та його поширення на мозок.

Важливо відзначити, що ці результати на даному етапі справедливі для дрібних тварин, з якими проводилися експерименти. Однак отримані дані узгоджуються з попередньою роботою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button