Земля

Аномальне джерело тепла під Антарктидою: виявилося, що лід тане зсередини

У 2018 році міжнародна команда вчених на чолі з британським антарктичним співтовариством (BAS) виявила, що в таненні льодовиків Антарктиди винне аж ніяк не тільки глобальне потепління внаслідок згубної діяльності людини, а дещо ще.

Дослідники з’ясували, що під Східною Антарктидою ховається якесь активне джерело геотермальної енергії, який сприяє таненню льодовиків. Результати радіолокаційного зондування льоду товщиною три кілометри показали, що лід плавиться знизу вгору, а тала вода стікає в підлідні озера. Цей процес може тривати протягом тисяч або навіть мільйонів років, і з часом він може зробити Антарктиду більш вразливою до наслідків глобального потепління.

Джерело тепла поки залишається для вчених загадкою: на думку фахівців, найбільш вірогідними винуватцями танення льодовиків є радіоактивні породи й гарячі джерела з глибин земної кори, але для точного визначення причин цього таємничого явища потрібні додаткові дослідження. Провідний дослідник британського антарктичного співтовариства Том Джордан зазначив, що ця несподівана знахідка змінює уявлення про Антарктиду як масив зі стародавніх і холодних порід.

 


Згідно з розрахунками NASA, з 1958 року товщина крижаного покриву Антарктиди зменшилася втричі, а площа багаторічного льоду скоротилася на два мільйони квадратних кілометрів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button