Всесвіт

Розкрита правда про загадкове явище поруч із Землею

Космічний гамма-телескоп НАСА Fermi виявив гігантське гало високоенергетичного світіння поруч з пульсаром Гемінга, що знаходяться у порівняльній близькості від Землі. Якби воно було видно неозброєним оком, то гало зайняла б площу на небозводі, порівнянне більш ніж з 40 дисками повного Місяця. Явище розкриває правду про загадкове явище у вигляді хмари антиматерії в околицях Сонячної системи. Про це повідомляє видання Science Alert.

Дослідники провели аналіз даних про гамма-випромінювання пульсара, отриманих телескопом протягом десятиліття. Астрономам довелося враховувати сторонні джерела гамма-випромінювання, в тому числі розсіяне світло, викликане зіткненням космічних променів з міжзоряними газовими хмарами. Виявилося, що нейтронна зірка породжує гало з енергією 10 мільярдів електронвольт, що займає видиму область на небі в 20 градусів (можна порівняти з розмірами Великого ковша).

Гало породжується частками низької енергії, які йдуть від пульсара і випускають гамма-випромінювання. Це відповідає результатам спостереження гамма-обсерваторії HAWC в Мексиці, коли було виявлено більше високоенергетична частина гало (5-50 трильйонів електронвольт). Пульсар Гемінга може відповідати за 20 відсотків позитронів (античастинок електронів), виявлених поблизу Землі.

Пульсар Гемінга розташований в 800 світлових роках від Землі, що робить його найближчим до Сонячної системи пульсаром. Він був виявлений ще в 1972 році і є найбільш яскравим об’єктом такого роду в гамма-променях.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments