Всесвіт

Вчені стурбовані зникненням сонячних плям

У ЗМІ нерідко розповідається про Сонце і про його плями, якими часом стурбовані вчені. Однак тепер у наукових виданнях з’явилася новина про те, що дослідники занепокоїлися зворотним – плями з поверхні світила просто зникли.

Зарубіжні вчені заявили, що за останні 2 роки вперше з поверхні Сонця зникли плями. Вони, як нагадали представники науки, викликають корональні викиди маси. Також ці плями є провісниками магнітних бурь на Землі.

Вчені заявили, що відсутність плям на Сонці можна розцінювати, як перехід світила в новий одинадцятирічний цикл. Також дослідники нагадали, що 2 роки тому їм вдалося зафіксувати граничні показники активності Сонця, на якому в той період експерти нарахували більше ста плям, однак тепер їх немає, що говорить про «охолодження» зірки.

На думку деяких фахівців, нинішньому сонячному циклу ще належить досягти фінальної фази. Через певний час плями на Сонці знову з’являться. Крім цього очікуються періоди сонячного затишшя, яке з часом буде все більше. За словами експертів, найбільш швидкий сонячний мінімум настане у 2019 або 2020 роках.

Представники науки розповіли, що зниження активності Сонця, що може негативно позначитися на людстві. Вчені пояснили, що в такому разі верхні шари газового купола Землі остигають і ущільнюються, за рахунок чого космічне сміття сильніше притягається до планети.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button