Фото

Шокуюча традиція Камеруну — прасування грудей

«Прасування» грудей — поширена в Камеруні практика, в ході якої зростаючі молочні залози юних дівчат деформуються з допомогою розпечених предметів, щоб зробити розвиваючі груди більш плоскими. Багато камерунців впевнені, що зростання грудей їх дочок сприяє статевому дозріванню, а фізично розвинена дівчинка приваблює до себе куди більше сексуальної уваги з боку однолітків і старших підлітків. Батьки часто бояться, що їх дочки кинуть навчання, якщо зустрінуть чоловіка і завагітніють.

В основному цей обряд проводять жінки сім’ї — самі або з допомогою цілителів. Все починається вже в період статевого дозрівання — для деяких місцевих дівчаток воно настає у 8 років. Наслідки цього шокуючого обряду, як можна здогадатися, жахливі — кісти, рак грудей і проблеми з годуванням дітей, не кажучи вже про появу психологічних проблем, пов’язаних з цією дивною традицією. Згідно зі статистикою, кожній 10-й дівчині Камеруну проводять прасування грудей.

Нещодавно французький фотограф Гілдас Парі побував у Камеруні і зняв жертв цього нелюдського ритуалу.

(Всього 19 фото)

Джерело: vice.com

1. «Коли мені було десять, моя бабуся помітила, що у мене починають рости груди. Одного разу ввечері вона змусила мене лягти на бамбукове ліжко біля багаття. Вона давила мені на груди розпеченою дерев’яною лопаткою, намагаючись відпрасувати їх. Навіть зараз я не хочу, щоб хтось торкався до моїх грудей». Жаннетта, 28 років. (GILDAS PAR?)

2. Одним з методів є масаж молочних залоз розпеченими інструментами. Вважається, що, якщо підігріти предмет і притиснути його до грудей, це допоможе розтопити підшкірний жир. Божевільна ідея. Для цього використовується безліч підручних засобів — маточки, дерев’яні палиці, лопатки (на фото), ложки та каміння. В основному ритуал проводять матері чи бабусі. (GILDAS PAR?)

3. “Тобі кажуть: “Не кричи, це заради тебе”. Я ще не набралася сміливості поговорити про це зі своїми дітьми. Три дні тому син запитав мене: “Мама, чому в тебе такі маленькі груди?” Я сказала, що не знаю. У мене ще є 6-річна донька. Але я не готова говорити про це. Я б хотіла вигодувати грудьми майбутнього президента». Керол Н., 28 років. (GILDAS PAR?)

4. «Коли мої груди почала зростати, родичі почали перешіптуватися. Сусіди, мамині друзі, наші старійшини. Всі говорили! Мені і самій стало соромно, тому що люди говорили про мої груди. Зрештою мама вирішила розплющити їх. “Якщо не зробити цього, вона будеприваблювати чоловіків. А ми знаємо, що чоловіки — це вагітність, — сказала вона. — Нам потрібно вбити твої груди”. Вона використовувала розпечений камінь — спочатку на правій груді, потім на лівій. І так кілька тижнів. Думаю, вона бажала добра. Але ж груди — це те, що робить жінку красивою. Мої ось тепер висять». Керол Б., 28 років. (GILDAS PAR?)

5. Кісточки від ягід використовуються для деформації грудей. Їх нагрівають, а потім втирають в молочні залози. (GILDAS PAR?)

6. «Мені було вісім, коли мама сказала: “Знімай кофту. У тебе вже з’явилася груди? Коли у дівчинки твого віку з’являється груди, чоловіки починають звертати на неї увагу”. Я не розуміла, що вона робила. Кожен день, іноді по три рази на день, вона прасувала мені груди розпеченою лопаткою. Вона просто говорила: “Це заради твого ж блага”. Це був жах. Я помічала, що чим більше вона їх розминала, тим більше вони росли. Зрозумівши, що це не працює, вона стала використовувати камінь. Це було справжнє пекло. У мене все тіло горіло. Мені намагалися допомогти соцпрацівники. Я сподівалася, що їм вдалося її вмовити, але вона знову взялася за своє — на цей раз за допомогою розпечених фруктових кісточок. Вона втирала і втирала їх. Я зібрала речі і переїхала до тітки. Іноді я намагаюся зрозуміти дії своєї мами. Мені боляче дивитися в дзеркало». Доріан, 19 років. (GILDAS PAR?)

7. «Моя груди нарешті почала зростати, коли мені виповнилося 18. Раніше я не приваблювала хлопчаків і дуже переживала через це. Моя бабуся стала знущатися над моїми грудьми, коли мені було 12. Щоранку я намагалася втекти від неї, але вона ловила мене. Інші діти ходили в школу, а мене в цей час розминали розпеченим каменем. Причому два рази в день протягом року. Мати груди — це нормально, це по-людськи. Коли у мене не було грудей, я відчувала себе хлопчиком». Агнесс, 32 роки. (GILDAS PAR?)

8. «Маточка нагадує мені про дитячі болі. Інструментом для розтирання спецій люди розтирають підліткову шкіру і жіночу красу. Груди почала зростати, коли мені було десять, і моя сім’я вирішила, що прасування — це вихід. В 16 я завагітніла. Кожен раз, коли я намагалася погодувати дитину, з грудей виходила чорна рідина. Мені важко згадувати все це. Я вирішила все забути і боротися з насильством щодо жінок». Кеті, 27 років. (GILDAS PAR?)

9. «Щоранку до школи мама змушувала мене піднімати кофту, щоб переконатися, що я не зняла цю дурну пов’язку з грудей. Минуло вже два роки, а вона все одно перевіряє її щоранку. Це принизливо. Я хочу, щоб вона припинила. Коли я виросту, я хочу стати адвокатом або грати на піаніно. Сподіваюся, ця пов’язка допоможе мені продовжити навчання». Сінді, 14 років. (GILDAS PAR?)

10. Еластична пов’язка для розплющення грудей. (GILDAS PAR?)

11. Мурахи-кочівники використовуються для стимуляції виробництва грудного молока. (GILDAS PAR?)

12. «Це ж була моя мама, так що я приходила, коли вона кликала. Навіть якщо я тікала, вона ловила мене. Вона хапала мене, коли я йшла спати чи купатися, і починала розтирати груди. Вона завжди знаходила спосіб. Я могла плакати, скільки влізе, — вона все одно не зупинялася. Було відчуття, ніби вона ножем б’є мене в груди. Зараз її більше немає. Я ніколи не зрозумію, про що вона думала — що допомагає мені чи що карає мене. Мій кузен згвалтував мене, коли мені було 13, і в підсумку я народила дитину. Мені потрібно було молоко, але його не було. Ми намагалися використовувати мурах-кочівників. Коли вони тебе кусають, груди роздуваються, і це повинно стимулювати вироблення грудного молока. У мене троє дітей, і, незважаючи на мурах, я не змогла погодувати груддю жодного з них». Еммануель, 23 роки. (GILDAS PAR?)

13. «Вночі мама змушувала мене носити дуже тугу пов’язку на грудях. Вдень вона масажувала її лопаткою, товкачем, палицею або каменем. Це було дуже боляче. Я просила мати зупинитися, і вона врешті погодилася. Але після цього мої груди почала зростати ще швидше. Набагато. Мені було соромно. Я хотіла заховати їх. Люди на вулицях кричали мені образливі слова з приводу моїх грудей. До 20 років бюст почав обвисати, як у 50-річної. Я не хочу роздягатися перед іншими людьми. Іноді я не знімаю кофту, коли займаюсь сексом зі своїм хлопцем. Я ненавиджу свою матір». Гель, 26 років. (GILDAS PAR?)

14. Саморобна еластична пов’язка для грудей. (GILDAS PAR?)

15. «Іноді мені важко дихати через цю тугу пов’язку. Це лякає мене. Я ношу її вже рік. Вона дуже жарка, і під нею у мене почалася пітниця. Не розумію, чому моя мама це робить». Мануела, 9 років. (GILDAS PAR?)

16. Маточка. (GILDAS PAR?)

17. «Мама сказала, що мої груди будуть приваблювати чоловіків, і привела мене до лікаря. Він схопив ножа, зробив надрізи на грудях і почав висмоктувати внутрішню рідину за допомогою трубки. Він сказав, що, якщо не зробити цього, люди будуть думати, що я повія. Я знепритомніла від болю. Всі ці рани гоїлися дуже довго. Груди — це дарунок Божий». Лізетт, 34 роки. (GILDAS PAR?)

18. Камінь для розштовхування. (GILDAS PAR?)

19. Цілителька, яка, крім іншого, займається прасуванням грудей. (GILDAS PAR?)

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button