Земля

Вчені пояснили появу смертоносної аномалії в океані

Португальські вчені отримали перше в історії свідоцтво нового геологічного явища, званого розшаруванням океанічної плити. Це пояснює, чому поруч з Піренейським півостровом час від часу відбуваються сильні землетруси, які призводять до людських жертв, хоча поруч немає тектонічних розломів. Про те повідомляє видання Science Alert.

Дослідники з’ясували, що аномальна сейсмічна активність в Атлантичному океані виникає нижче від фронту серпентинізації — процесу, при якому скельні породи змінюються під впливом морської води. Як показують моделі, серпентинізація може призводити до появи горизонтальних зон роз’єднання нижнього і верхнього шарів літосферної плити та її подальшого розриву. В кінцевому підсумку, може виникнути нова зона субдукції, де одна плита занурюється під іншу.

За словами вчених, нестабільна океанічна літосфера може посприяти в далекому майбутньому закриття Тихого і Атлантичного океанів і виникнення нового суперконтиненту Ауріки.

Сейсмічна активність у Піренейського півострова привела до Великого лісабонського землетрусу 1 листопада 1755 року. Стихійне лихо знищив Лісабон і вбило 90 тисяч осіб. Ще один, більш слабкий землетрус стався в 1969 році.

Кнопка «Наверх»
Закрыть