Наука

Розкрито істинний сенс муміфікації: весь цей час вчені помилялися

Вважалося, що стародавні єгиптяни використовували муміфікацію як спосіб зберегти тіло після смерті. Однак нове дослідження показало, що це не так. Складна техніка поховання насправді була способом направити померлого до божественного початку.

Image by Andrew Martin from Pixabay

Дослідники з Манчестерського музею в Англії висвітлюють поширену помилку під час підготовки до виставки під назвою «золоті мумії Єгипту», яка відкриється на початку наступного року. Нове розуміння передбачуваної мети муміфікації суттєво змінює усталену думку про історію Стародавнього Єгипту.

Загальна помилка почалася з вікторіанських дослідників. Вони помилково визначили, що стародавні єгиптяни зберігали мертвих, так само як консервували рибу. Адже в обох процесах використовується один і той же інгредієнт: сіль.

Вікторіанські єгиптологи також вважали, що померлим знадобляться їхні тіла в потойбічному світі, що додало більшої правдоподібності нерозумінню муміфікації.

Вікторіанські єгиптологи вважали, що випотрошення, а саме витяг внутрішніх органів, суперечить ідеї про загробне життя в «повному» тілі. Але, як пояснюють куратори нової виставки, давньоєгипетська традиція має більш глибокий сенс. В основному, мова йде про “перетворення тіла в божественну статую”,  “перетворення мертвої людини”, підсумовують вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments