Наука

Вчені виявили «нейрони тривоги»

Американські нейробіологи провели дослідження, в ході якого виявили в мозку мишей нервові клітини, пов’язані з почуттям тривоги.

У попередніх дослідженнях було показано, що гіпокамп грає фундаментальну роль в тому, як мозок обробляє переживання тривоги. Відомо, що гіпокамп активно комунікує з мигдалеподібним тілом і гіпоталамусом — областями мозку, що контролюють різні фізіологічні і поведінкові прояви, пов’язані з тривогою.

У новому дослідженні, про яке стисло повідомляє портал New Atlas, фахівці вирішили визначити, які конкретно клітини гіпокампа можуть бути пов’язані з тривожними почуттями. За допомогою методу кальцієвої візуалізації, що дозволяє ідентифікувати нейрони в момент їх активності, дослідники змогли спостерігати окремі нейрони в гіпокампі, які активізуються в мозку миші в ситуаціях, пов’язаних з тривогою.

Як відзначає провідний автор дослідження Рене Хен (Rene Hen), фахівці назвали ці клітини «нейронами тривоги» тому, що вони діяли лише в тих випадках, коли миші перебували в ситуаціях, що викликають вроджений страх (наприклад, у відкритому просторі, де тварини більш уразливі для хижаків, або на високій платформі).

Потім дослідники застосували метод оптогенетики: вони освітлювали світлодіодом нервові клітини, «включаючи» і «вимикаючи» нейрони, пов’язані з тривогою. Результати показали, що активація даних клітин гіпокампу підвищувала тривожність мишей і посилювала уникаючу поведінку, навіть коли тварини знаходилися в безпечних ситуаціях. І навпаки, зниження активності цих клітин призводило до того, що миші вели себе більш спокійно в ситуаціях, які раніше викликали у них тривогу.

Зрозуміло, тривога — дуже складний феномен, який неможливо пояснити однією лише активацією або зниженням активності нервових клітин. Однак результати роботи, як наголошується, можуть допомогти вченим у майбутньому розробити більш досконалі засоби від тривожних розладів.

Дослідники збираються продовжити вивчати дані «нейрони тривоги». Зокрема, за словами Рене, вони хочуть подивитися, чи відрізняються ці клітини на молекулярному рівні від інших нейронів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button