Поради

Розмноження гортензії живцями навесні

Своїм яскравим і пишним цвітінням чудова гортензія навряд чи залишить кого-небудь байдужим. Більшість садівників, одного разу побачивши розсип великих щитковидних грон (до 15 см в діаметрі) квіток блакитного, білого, бузкового або рожевого забарвлення, не можуть встояти і прагнуть виростити і на своїх володіннях цей декоративний чагарник. І, до речі, не обов’язково купувати саджанці рослини. Гортензія прекрасно розмножується насінням, відводками і діленням куща. Ми ж розглянемо такий спосіб вегетативного розмноження гортензії, як живцювання навесні.

11-06-15-foto-600x450-1 (3)

Вибір і нарізка матеріалу

Спосіб розмноження гортензії садової живцями навесні вважається найефективнішим і тому поширеним у власників дач і присадибних ділянок. Незважаючи на те, що займатися живцюванням чагарнику рекомендують під час появи бутонів на гілках (влітку), таке розмноження гортензії навесні цілком можливо. Займаються нарізкою живців в середині-кінці травня, коли на гілках розвинулися молоді зелені прирости – весняні пагони. Саме вони стануть матеріалом для вирощування саджанців.

[ads2] Якщо говорити про те, як навесні підготувати до розмноження гортензію, то в особливих заходах немає необхідності. Просто важливо правильно доглядати за кущами, роблячи своєчасну обрізку, полив і підгодівлю. Гострим ножем або ножицями зрізаємо верхню частину молодого пагона. Зверніть увагу, що на майбутньому черешку повинно бути 2-3 пари листків – так званих вузлів. Сам зріз виконується під останнім вузлом навскіс.

Розмноження живцями гортензії садової – посадка

Перед посадкою у кожного черешка слід обрізати обидва нижні листа. Інші пари листя потрібно вкоротити наполовину поперек пластини. Зрізані живці можна вставити в горщик з вологим піском. Але досвідчені садівники рекомендують виконати кілька процедур, що покращують і прискорюють укорінення:

  • Приміщення на 2-12 годин в розчин фітогормонів або біостимуляторів, наприклад, в розчині Епін, Циркон або НВ-101.
  • Обробка нижньої частини живців біостимуляторами коренеутворення, наприклад, Корнеростом, Гетероауксином, Корневином. Порошком просто припудрюють кінці живців.

Після цього підготовлені живці слід помістити в ящик або горщик з вологим піском, заглиблюючи нижню частину на 2-3 см. Причому висаджувати майбутні саджанці слід похило – приблизно на 45 градусів. Після цього живці обприскують і накривають звичайним пакетом або скляною банкою. Ємність з посадковим матеріалом поміщають в тінисте місце з температурою повітря 18-25 градусів.

Розмноження гортензії живцями – догляд та пересадка у відкритий ґрунт

Надалі живцям знадобиться систематичне провітрювання від накриття, частий полив і обприскування верхньої частини рослин. При належному догляді укоріненні корінці у молодих рослин з’являться через місяць-півтора. Поява кореневої системи ознаменує подальшу пересадку саджанців в окремі горщики. На дно ємності слід помістити дренажний шар, а потім і ґрунт, підготовлений з листової землі, піску і торфу, взятих у співвідношенні 2:1:1. Пересаджені молоді рослини знову встановлюють у півтінь.

З приходом холодів горщики з саджанцями можна перенести в льох. Якщо льоху немає, ємності прикопують в землю в саду, що допоможе уникнути замерзання коренів. Не завадить і укриття листям або соломою від морозів.

Навесні вирощені з живців саджанці гортензії акуратно, разом із земляною грудкою, пересаджують у відкритий ґрунт. Для розвитку пишної крони молоду рослину слід обрізати навпіл або навіть більше.

Натхнення: womanadvice.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button