Технології

Розроблено чотириногий робот, здатний пересуватися «на дотик» (відео)

Інженери створили систему для управління рухами робота в темряві без візуальних датчиків.

Інженери з Корейського передового інституту науки і технологій розробили технологію DreamWaQ, яка дозволяє чотириногим роботам рухатися в темряві. За допомогою цієї системи пристрої можуть підніматися і спускатися сходами і рухатися, не падаючи, в нерівному середовищі, наприклад, при переміщенні по корінням дерев, без допомоги візуальних або тактильних датчиків.

Система управління складається з програми для оцінки контексту, аналізує інформацію про середовище, в якому рухається робот, і мережі, яка обчислює команди управління. В процесі руху пристрій спирається на готові моделі переміщення в різних середовищах, розраховані на комп’ютері. Інформація про поточний стан робота використовується для пошуку потрібної моделі і вибору стратегії руху.

Навчання робота рухам займає всього близько години на комп’ютері з підтримкою графічного процесора. Не дивлячись на навколишню місцевість, навчений робот «аналізує», на яке середовище схожа поточна місцевість. При цьому для аналізу використовується тільки інерційний датчик всередині робота і вимір кутів суглобів.

Переміщення робота DreamWaQ в складних умовах. Відео: KAIST

Якщо робот раптово наткнеться на нерівність, наприклад на сходи, він не дізнається про це, поки його нога не торкнеться ступені. Однак датчики швидко оброблять інформацію про рельєф, як тільки кінцівка робота торкнеться поверхні. Після цього на кожен двигун передається керуюча команда, відповідна оціночної інформації про місцевість, що дозволяє швидко адаптувати ходьбу.

Дослідники протестували роботу робота, оснащеного DreamWaQer, як в лабораторному середовищі, так і в реальних умовах. Пристрій успішно переміщався по університетському кампусу, долаючи безлічі бордюрів і лежачих поліцейських, а також природні нерівності — коріння дерев і складний ландшафт. Незалежно від навколишнього середовища робот стабільно переміщався як з повільною швидкістю 0,3 м/с, так і з відносно високою — до 1 м/с.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button