Технології

Місто- 2050 : яким буде життя в містах через 40 років?

Ви коли-небудь ставили питання, де і як ви або ваші діти житимете в 2050 році? За оцінками експертів, три чверті населення планети до того моменту житимуть в містах. Би-б-сі спробувала представити, яким буде життя в містах через 40 років.

Доставка дроном

Який міський житель не любить швидкої доставки їжі з ресторану! Як щодо піци, доставленою безпілотником? Одна піцерія вже експериментує з доставкою дронами. Є припущення, що автоматизовані безпілотники в майбутньому замінять сьогоднішніх кур’єрів на мотоциклах і велосипедах.

Фермочос

Забудьте знайомі контури міст, визначені хмарочосами. До 2050 року будівлі будуть багатоцільовими, а в деяких будуть розміщені величезні вертикальні ферми. Екологічні вежі забезпечать місце для житла, офісів, магазинів, відпочинку, а також виробництва продуктів харчування.

Розумні мережі

Надшвидкісні оптоволокнисті кабелі стануть стандартом зв’язку в 2050 році, причому не лише для домашнього користування. Усі служби – від охорони здоров’я, освіти, уряди до житлово-комунального господарства – будуть сполучені в одну мережу, яка стане мозковим центром міста- 2050.

Розумні будівлі

До 2050 року будівлі житимуть власним життям, контролюючи опалювання, освітлення і безпеку майже без втручання людей. На думку архітекторів, будівлі зможуть забезпечувати себе електроенергією і утилізувати дощову воду. Деякі навіть говорять про величезні космічні підйомники з сонячними панелями, які зможуть підніматися над хмарами, щоб отримати максимум сонячного світла.
Будівлі зможуть збирати енергію за допомогою величезних сонячних батарей, а надлишок повертати в електромережу.

Міський ландшафт

Пішоходи і машини співіснуватимуть по нових, невідомих сьогодні, принципам. Простір для роботи, виробництва і відпочинку може об’єднатися. Еко-фабрики, які не лише роблять, але і продають свою продукцію, стануть нормою, а в місцях відпочинку буде більше зелені.

Деревяні вуличні ліхтарі

Уявіть собі, що замість ліхтарів міські вулиці освітлюються деревами. Учені Кембріджського університету вже довели, що можна виростити дерева, що світяться, і передбачають, що в майбутньому це може стати одним із способів економії електроенергії в містах.

Таксі-роботи

В майбутньому, цілком можливо, що автомобілі будуть автоматизовані і самокеровані. Це означає, що не буде особливої різниці між громадським і приватним транспортом і усі ми користуватимося послугами таксі-роботів, які прибудуть у будь-який потрібний час і швидко доставлять нас за призначенням.
Самокеровані автомобілі повністю змінять вигляд доріг : наприклад, зникне необхідність у світлофорах.

Жива мережа

Жителі міст 2050 року замість мобільних телефонів в кишенях, носитимуть на собі комп’ютери, можливо, схожі на окуляри Google(на фото). Це означає, що люди самі стануть частиною мережі датчиків, і виникне маса питань про те, як захистити приватне життя від цього інформаційного потоку.

Мережі датчиків

Експерти передбачають, що до 2050 року все – від вуличних ліхтарів і лавок до доріг і будинків, в яких ми живемо, – буде підключено до інтернету. Усі ці об’єкти є джерелами такої кількості інформації, що в деяких містах доведеться будувати центри обробки даних, щоб прогнозувати розвиток життя міста, у тому числі місця, де можуть бути скоєні злочини.

Шопінг

Похід в магазини до 2050 року виглядатиме зовсім інакше. 3D-друк стане звичайною справою, і у багатьох магазинах зможуть друкувати товари по індивідуальному замовленню. Роботи-продавці допоможуть вам знайти те, що ви шукаєте, а також виконуватимуть рутинну роботу, наприклад, переоблік товарів.


Межа між реальним і віртуальним буде розмита. Товари показуватимуть у величезних 3D-вітринах, ви зможете дізнатися, як виглядає ваше придбання без пакування, за допомогою доповненої реальності.

Натхнення: www.i-g-t.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button