Технології

Розроблено генератор для вітряних електростанцій без дорогих магнітів

Інженери розробили нову технологію обертового електричного контакту для великих вітряних турбін.

Image by Markus Distelrath from Pixabay

Дослідники з Sandia National Laboratories повідомили про успішне випробування технології Twistact для заміни дорогих компонентів вітряної енергетики.

Розроблений пристрій використовує новий підхід до передачі електричного струму між нерухомою і обертовою рамою або між двома обертовими вузлами, що мають різні швидкості або напрямки обертання, що ідеально підходить для застосування в вітряних турбінах.

Схема пристрою Twistact. Зображення: Sandia National Laboratories

Дослідники пояснюють, що більшість великих сучасних вітрових генераторів використовують рідкоземельні магніти для перетворення енергії в електрику. Ці матеріали мають високу первісну вартість, а будь-які порушення в ланцюжках поставок викликають зростання вартості виробництва енергії.

Twistact являє собою пристрій з чистим контактом кочення для передачі електричного струму по шляху з наднизьким опором. Технологія виявляється корисною для зниження витрат, підвищення стійкості та скорочення витрат на технічне обслуговування у зв’язку зі скороченням зносу. Лабораторні експерименти показали, що нова установка може працювати без заміни протягом 30 років (всього терміну служби вітряної електростанції).

Двоканальний пристрій Twistact для мультимегаваттного вітряного двигуна з прямим приводом. Зображення: Sandia National Laboratories


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments