Технології

ChatGPT відповідає на медичні питання краще, ніж лікарі-консультанти

Популярний чат-бот продемонстрував велику емпатію і давав більш розгорнуті і зрозумілі відповіді на медичні питання користувачів інтернету.

Група дослідників під керівництвом Каліфорнійського університету в Сан-Дієго вивчила можливість використання чат-бота ChatGPT для онлайн-консультування користувачів з медичних питань. Відповіді ШІ в більшості випадків виявилися більш повними і якісними, ніж у медпрацівників, і демонстрували велику чуйність щодо пацієнтів.

Для свого аналізу вчені використовували медичні питання, опубліковані на сайті Reddit. Один з сервісів цієї мережі (AskDocs) дозволяє користувачам задавати медичні питання, на які відповідають професійні лікарі з підтвердженою сервісом кваліфікацією. Дослідники випадковим чином відібрали 195 повідомлень з AskDocs, в яких медичний працівник відповів на питання.

Ті ж питання були задані чат-боту ChatGPT без будь-яких уточнень. Дослідники зібрали відповіді лікарів і тексти, які написала нейронна мережа. Всі питання і рекомендації в знеособленому вигляді були показані групі експертів — ліцензованих медичних працівників. Вони не знали, які з відповідей написані лікарями, а які — ШІ.

Експерти порівнювали відповіді і рекомендації на основі якості інформації та рівня емпатії — чуйності і співчуття щодо пацієнта, а також повинні були відповісти, яка з відповідей здається їм найкращою. В результаті медики вважали за краще відповіді ChatGPT відповідей лікарів в 79% випадків.

Відповіді ChatGPT були оцінені значно вище за якістю і чуйності. Частка відповідей хорошої або дуже хорошої якості була в 3,6 раза вище для нейромережі, ніж для лікарів. І, на подив вчених, чат-бот демонстрував велику емпатію: експерти оцінили як чуйні або дуже чуйні 45,1% відповідей ШІ і тільки 4,6% відповідей медиків.

Оцінка експертами якості відповідей (зліва) і рівня емпатії (справа) ChatGPT і професійними лікарями. Зображення: University of California San Diego

Вчені підкреслюють, що дослідження стосується тільки онлайн-консультування за допомогою спеціалізованих сервісів і не замінює повноцінного обстеження при прийомі в клініці. Вони не думають, що нейронна мережа повинна замінити або витіснити лікарів, але вона може стати додатковим інструментом, щоб знизити навантаження на медичні установи і забезпечити доступом до якісної допомоги людей, які її позбавлені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button