Всесвіт

Розроблено прилад для виробництва кисню з марсіанського ґрунту

Пристрій «Олена», розроблений для виробництва придатного для дихання повітря на Марсі, увійшов в число фіналістів конкурсу серед університетів, проведеного в рамках проекту Mars One. Разом з іншими дев’ятьма винаходами прилад, що отримав своє ім’я на честь шекспірівської героїні, яка вдихнула життя в камінь, відправиться на Марс у складі безпілотної місії і прибуде на поверхню планети вже в 2018 році.

20-12-14-foto-600x337-1

Призначення «Олени» – продемонструвати можливість підтримки життя на Марсі при використанні електролізу для виробництва кисню з марсіанського ґрунту. Прилад був розроблений студентами з університету Західної Австралії і кандидатом в астронавти Mars One Джошом Річардсом.

Читайте також: Curiosity: раніше клімат Марса був іншим

Основна частина приладу – камера для електролізу, яка працює паралельно з герметизуючим механізмом, датчиком кисню і клапаном скидання тиску. Пристрій зможе витягувати воду з марсіанського ґрунту, використовуючи електроліз – метод використання прямих електрострумів для управління хімічними реакціями. «Олена» також буде містити «капсулу часу» у формі радіаційно-зміцненого DVD, наповненого повідомленнями та малюнками.

Передбачається, що прилад дозволить налагодити надійну технологію кисню для постійного постачання колонізаторів, які прибудуть на Червону планету в рамках проекту Mars One в 2025 році.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button