Земля

Глобальне потепління вже не раз загрожувало планеті

За довгий період існування планети Земля глобальне потепління кілька разів порушувало стабільність екологічної системи, вважають фахівці з Університету Юти, США. Результати їх досліджень були викладені в журналі Nature Geoscience.

20-12-14-foto-600x380-1

На основі вивчення зразків осадових порід штату Вайомінг Ґейб Боуен і його колеги зробили висновки про те, що глобальне потепління відбувалося на Землі більше п’ятдесяти п’яти мільйонів років тому в два етапи – кожен тривалістю близько півтори тисячі років.

Перший етап пов’язаний з таненням метанового льоду в районах вічної мерзлоти і вивільненням метану об’ємом 900 тисяч тонн на рік. На думку фахівців, цієї кількості цілком вистачило для того, щоб температура на планеті підвищилася на 5-8 градусів за Цельсієм.

Читайте також: Європейські вчені підрахували економічний збиток від глобального потепління

Другий етап відноситься до періоду дев’ятнадцятого століття, коли в результаті антропогенної діяльності людини в атмосферу щорічно стало виділятися 3000000000 тонн парникових газів. Фахівці вважають, що підвищення середньої температури кліматичної системи Землі привело до значної зміни біосфери і, як наслідок, вимирання видів.

Натхнення: gismeteo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button