Технології

Розроблено систему ремонту технічних компонентів з мінімальною участю людини

Нова технологія, розроблена індійським вченим, дозволить ремонтувати і відновлювати прес-форми, лопатки турбін і аерокосмічні компоненти.

Рамеш Кумар Сінгх, професор кафедри машинобудування Індійського технологічного інституту Бомбея, розробив технологію управління процесом реставрації та ремонту деталей за допомогою лазера. Використання цього методу значно підвищує якість ремонтних робіт.

Технологія, розроблена в рамках програми підтримки передових виробничих технологій Департаменту науки і технологій, пройшла валідацію і випробування. Метод передбачає використання роботизованої системи відновлення і призначений для автономного функціонування на всіх ключових етапах ремонту: плануванні шляху сканування, виявленні пошкоджень, осадженні, обробки і перевірки якості.

Згідно з цією технологією, лазерний сканер буде сканувати дефектний компонент на наявність пошкоджень, а спеціально задані алгоритми будуть автоматично визначати шлях наплавлення. Метод лазерно-спрямованого енергетичного осадження (LDED) буде використовуватися для осадження матеріалу, після чого буде проведена обробка і автоматизований контроль відновленого продукту.

Впровадити технологію Сінгха у виробництво планують компанії Bharat Forge, Aditya Birla Science and Technology Company і Interface Design Associates. За словами Сінгха, у нової технології величезний ринковий потенціал: вона дуже ефективна і змінює правила гри в галузі відновлення і ремонту обробної промисловості. Рівень точності ремонту, який вона забезпечує, значно вищий, ніж у всіх нинішніх методів ремонту-зварювання або термічного напилення.

Використання традиційних методів ремонту вимагає ручного втручання людини: виходить, що якість виконаних робіт в значній мірі залежить від кваліфікації фахівця. Нова технологія, розроблена індійським вченим, може вивести індустрію реставрації та ремонту на новий рівень, забезпечивши передову екосистему лазерного виробництва.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button