Технології

Найпростіший електропоїзд в світі (відео)

Батарейка, пружина з мідного дроту і кілька магнітів. Всі разом вони складають щось, що можна назвати «поїздом». Виглядає цікаво, але як насправді працює цей експеримент?

Якщо ви пропускаєте струм через котушку (на відео це мідна спіраль), всередині неї утворюється магнітне поле:

Якщо лінії поля точно паралельні, на стрижневий магніт сила впливати не буде. Але на кінцях котушки, де силові лінії розходяться, стрижневий магніт буде втягуватися в котушку або виштовхувати з неї, залежно від того, куди ви його засунете.

07-02-15-foto-600x470-1

Хитрість цього відео в тому, що магніти виготовлені з провідного матеріалу і з’єднують клеми батареї з мідним дротом, так що батарея, магніти і мідний дріт утворюють контур, який генерує магнітне поле в безпосередній близькості від батареї. Геометрія автоматично ставить магніти на кінці генерованого магнітного поля, тому на магніти впливає сила.

Магніти ретельно вирівнюються, тому сила на обох магнітах вказує в одному напрямку, в результаті чого магніти і батарея рухаються. Але в міру руху магнітне поле переміщується разом з ними і виходить постійний рух.

Читайте також: Ferrari збирається створити в Японії елітний кріузний поїзд

Якщо ви переверне два магніти на обох кінцях батареї, батарея і магніти будуть рухатися в протилежному напрямку. Якщо перевернути тільки один магніт, два магніти будуть тягнути і штовхати в різних напрямках, тому батарея рухатися не буде.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments