Авто

Розробники розповіли, якою буде українська електровантажівка (відео)

Компанія з Кривого Рогу хоче обладнати свої машини незвичайними електромоторами, які коштують втричі менше аналогів.

«Криворізький Ілон Маск» Віталій Бризгалов розповів, якою буде українська електрична вантажівка CoolOn для комерційних перевезень. Також інженер виклав на своїй фейсбук-сторінці передбачуваний дизайн майбутньої машини.

Про проєкт стартапу Murmuration Technology, очолюваного Бризгаловим, ЗМІ заговорили на початку березня. Тоді компанія продемонструвала новий електродвигун без магнітів в статорі, який повинен коштувати втричі менше аналогів. Цей двигун в якості експерименту встановили на старий мікроавтобус Peugeot J9, назвавши машину Murmurtesla.

Перші досліди криворізьких підприємців виглядали вельми кустарно. Однак, відповідно до останнього посту Бризгалова, у Murmuration Technology великі плани. Судячи з фотографій, майбутня українська електровантажівка отримає брутальний кубічний дизайн з виступаючими шинами і фарами, що нагадують потрійні камери сучасних смартфонів.

Разработчики рассказали, каким будет украинский электрогрузовик
Концепт дизайну CoolOn / Facebook — Віталій Бризгалов

Передбачувані довжина, ширина і висота концепту — п’ять, 1,7 і 2,1 метра відповідно. Вантажівка отримає літієвий акумулятор LiFePO4 ємністю 40кВтг, що забезпечить автомобілю запас ходу в 200 кілометрів. Завдяки модульній конструкції ємність батарей можна збільшувати згідно з потребами замовника.

В якості рухової установки вантажівку оснастять тим самим «вентильним реактивним двигуном», розробленого інженерами компанії. Завдяки пасивному ротору і відсутності пульсації моменту він дає машині переваги в русі і підвищену безпеку. Також мотор має динамічно керовану рекуперацію з контрольованою інтенсивністю гальмування, що, за словами творців, навіть може дозволити відмовитися від механічних гальм.

Новий електромобіль CoolOn народжується у Кривому Розі! Прототип першого українського комерційного електроавто може з’явитися вже цієї весни. А восени винахідник Віталій Бризгалов планує запустити серійне виробництво CoolOn'ів. Історія криворізького Тесли – у нашому відео. Яким електромобілем ви би хотіли користуватися? Напишіть у коментарях!Підпишіться на нас!

Gepostet von Експерт-КР — експертне відео про Кривий Ріг am Montag, 3. Februar 2020

Відео про Murmuration Technology, зняте українськими журналістами / Facebook — Експерт-КР

Замість вантажного відсіку в машині можуть бути встановлені маніпулятори для різних робіт, контейнер для збору сміття або ремонтна вишка. Цікаво, що більшість комплектуючих, за словами розробників, будуть українськими.

«Електротранспорт тільки починає захоплювати світ. Тому ми маємо можливість створити нову галузь. Від маленького CoolOn до електробусів», — пише Бризгалов.

Дата презентації вантажівки поки не відома. У Murmuration Technology хотіли провести її до кінця весни, а запустити машину у виробництво — восени цього року. Але пандемія коронавіруса вже точно не дозволить здійснити ці плани.

Кнопка «Наверх»
Закрыть