Земля

Вчені з’ясували, як визначити готовність м’яса

Вчені з’ясували, як визначити готовність м’яса. Річ у тім, що колір продукту не показує ступінь його готовності, так і перевірка термометром не завжди може бути правильною.

Роботою зайнялися норвезькі дослідники під керівництвом фахівця з Норвезького інституту харчових продуктів. Вони вивчили методи, якими європейці перевіряють готовність курки.

В цілому, вчені виділили дев’ять способів. Найпопулярніший — просто готувати курку протягом певного часу. Люди також часто оцінюють готовність за кольором м’яса, є і ті, хто стежить за текстурою м’яса.

Після аналізу дослідники ввели в куряче філе суміш бактерій і почали готувати на грилі. Готували протягом різного часу до певної температури. Після цього вчені оцінювали кількість бактерій, які вижили в м’ясі.

Як виявилося, коли внутрішня температура м’яса досягала 70 градусів за Цельсієм, кількість бактерій знижувалося на чотири-п’ять порядків. Однак, при цьому інші частини м’яса могли не прогріватися до такої міри, а значить зберігати патогени.

Найефективнішим суб’єктивним способом визначити готовність назвали вид внутрішньої структури м’яса. При температурі 65-70 градусів вже ставала помітною волокниста структура. Проте, вчені все одно радять кілька разів виміряти термометром температуру в різних частинах м’яса.

Натхнення: www.ferra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments