Всесвіт

Неймовірна фотографія нічного неба землі, знята з борту МКС: міріади вогнів

Наша Земля — це порошинка в космосі, що пливе по морю зірок. Про це легко забути, навіть якщо ви стоїте під небом, всіяним мерехтливими вогниками далеких світил. Проте нова фотографія астронавта Європейського космічного агентства (esa) Томаса Песке – найяскравіша демонстрація того, як ніщо мала наша планета в масштабах галактики.

“Кілька нічних знімків з Купола: іноді Зоряні вогні борються з вогнями міста за право називатися найяскравішими й найкрасивішими», — написав Песке на Flickr. “Мені просто пощастило бути їх суддею”.

Яскрава атмосфера, про яку Песке не згадував, також вражає. Це називається нічним світінням, і воно створюється природними процесами.

Небо Землі ніколи не буває повністю темним, навіть вночі, і навіть після того, як ви витягнете з нього світлове забруднення, зоряне світло і розсіяне сонячне світло. Молекули в атмосфері постійно піддаються різним фізичним і хімічним процесам, через що вони слабо світяться в широкому діапазоні довжин хвиль.

Нічне світіння виникає, коли молекули й частинки, зруйновані протягом дня сонячним випромінюванням (процес, званий фотоіонізацією), рекомбінують, вивільняючи надлишкову енергію у вигляді фотонів. На Землі це відбувається пошарово-синьо-зелений шар на зовнішньому краї складається з кисню й азоту.

На нижчій висоті шар червоно-золотого називається “шаром натрію”. Тут метеори розпадаються, виділяючи натрій в атмосферу. Потім відбуваються фотоіонізація і рекомбінація атомів натрію, які й дають характерне Золоте світіння. Для того, щоб зробити такі фотографії, буде потрібно чимало терпіння.

“Я пропустив більше, ніж було покладено», – пояснив Песке. “Вам потрібен великий час спрацьовування затвора (затвор повинен залишатися відкритим, щоб приймати якомога більше світла, оскільки сцена дуже темна), тому ви, як фотограф, повинні не тільки залишатися надзвичайно нерухомими, тримаючи камеру, але також враховувати, що космічна станція рухається досить швидко. Так що в будь-якому випадку якийсь рух буде відбуватися … це тонкощі космічної фотографії! “

У космосі, дивлячись на нашу планету, астронавти часто повідомляють, що вид Землі, що ширяє в космосі, сяючою і в той самий час неймовірно крихкою, породжує в їх свідомості сильне почуття єдності всього людства і бажання його захистити. Хоча космос і недоступний для більшої частини людства, саме зображення, подібні до знімків піску, можуть дати нам невелике уявлення про те, як це – бачити пере очима цілий світ.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button