Людина

«Розумні наркотики» можуть поліпшити пам’ять

Так звані «розумні наркотики», які приймаються учнями перед іспитами, насправді є ефективними, покращуючи пам’ять і продуктивність, кажуть британські вчені з Оксфордського університету.

0c48c2962ed4216e3d5782b7bd307c34

Зокрема, мова йде про Модафініле, який в даний час використовується для лікування нарколепсії, але також широко використовується не за прямим призначенням студентами, щоб допомогти їм краще підготуватися до іспитів.

Досі в наукових колах не було чітких доказів того, що «розумні наркотики» насправді можуть підвищити концентрацію і пильність. Але нове дослідження показало, що прийом даних препаратів веде до поліпшення планування, прийняття рішень, гнучкості, навчання, пам’яті і навіть творчості.

Такі висновки були отримані в ході аналізу 24 досліджень, присвячених використанню Модафініла. Експерти відзначають, що цей «розумний наркотик» реально працює при мінімумі побічних ефектів. При цьому отримані результати піднімають серйозні етичні питання, пов’язані з тим, чи варто дозволити даний препарат для масового використання. Дослідники вважають, що необхідно провести широкі громадські дебати на тему використання таких препаратів.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button