Екологія

Розвиток відновлюваних джерел енергії загрожує біорізноманіттю

Розвиток відновлюваних джерел енергії загрожує біорізноманіттю. Близько 2,2 тис. об’єктів відновлюваної енергетики вже побудовані в районах, що мають високе екологічне значення, а інфраструктура навколо них може серйозно порушити природне середовище проживання тварин. До такого висновку прийшли вчені з Університету Квінсленда, дослідження яких опубліковане в журналі Global Change Biology.

Вчені нанесли на карту розташування сонячних, вітрових і гідроенергетичних об’єктів в дикій місцевості, охоронюваних районах і ключових областях біорізноманіття. Дослідження показало, що більшість об’єктів у Західній Європі та розвинених країнах розташовані в районах, які досі були майже недоторканою діяльністю людини.

За словами вчених, зусилля по збереженню видів і швидкий перехід до відновлюваних джерел енергії мають важливе значення для запобігання вимирання тварин і катастрофічних змін клімату. Однак це станеться тільки в разі, якщо обидві умови будуть дотримуватися.

«Крім більш ніж 2200 об’єктів відновлюваної енергії, що вже працюють у важливих районах біорізноманіття, зараз будується ще 900. Енергетичні об’єкти і інфраструктура навколо них, така як дороги і підвищена активність людини, можуть завдати неймовірної шкоди навколишньому середовищу. Ці події не сумісні із зусиллями по збереженню біорізноманіття», – стверджує Хосе Ребейн, провідний автор дослідження

У своїй роботі дослідники закликають уряди, промисловість і організації розвитку уникнути розширення числа об’єктів відновлюваної енергетики в заповідних зонах і планувати їх будівництво в альтернативних місцях.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button