Екологія

Підвищення середньої температури на 2 градуси стане катастрофічною

Підвищення середньої температури на Землі навіть на 2 градуси за Цельсієм, на думку вчених, призведе до того, що комахи будуть знищувати набагато більше зернових культур.

Потепління збільшує кількість і підвищує апетит комах, і дослідники прогнозують, що при зростанні температури атмосфери Землі на 2 градуси за Цельсієм вони знищать майже на 50% більше пшениці і на 30% більше кукурудзи, ніж сьогодні. Рис, третя ключова зернова культура, менш схильний до впливу, так як він вирощується в тропіках, які і так вже близькі до оптимальної температури для комах. Хоча шкідники все одно збільшать свій раціон на 20% відсотків.

Очікується, що в результаті потепління на 2 градуси за Цельсієм врожайність зернових скоротиться приблизно на 10%, а зростання збитку від шкідників складе ще 4 — 8%. З урахуванням того, що сьогодні 800 мільйонів людей хронічно голодують, а населення світу зросте до 10 мільярдів, збиток, що наноситься комахами, погіршить продовольчу безпеку і може привести до голоду.

Загальна картина така, що найбільше постраждають регіони з помірним кліматом. В Європі прогнозується більш ніж 75-відсоткове зростання втрат від шкідників. Очікується, що в більш теплих регіонах комахи знищать ще 200 мільйонів тонн зерна по всьому світу.

У дослідженні використовувалися дані по 38 видів комах. Значне збільшення чисельності шкідників має призвести до дій, спрямованих на боротьбу зі зміною клімату, говориться в матеріалі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button