Фото

Руїни багатої 20-кімнатної римської будівлі знайшли у Франції (фото)

Монументальна будівля II – III століть є або будинок багатої людини, або місце для відпочинку. про відкриття повідомляє прес-служба Національного інституту археологічних розкопок (INRAP).

При проведенні розкопок на території міста Реймса на північному сході Франції археологи знайшли останки монументального житлового комплексу, побудованого в II або III столітті нашої ери. Будівля, побудована у формі латинської букви «U», включає дві великі галереї, безліч кімнат і оточене садом з басейном або фонтаном.

Дослідження розкопок показало, що в будівлі було не менше 20 кімнат. Вони розрізняються за розміром від великих проходів до віталень з ущільненими крейдяними підлогами і центральними камінами. Дев’ять надзвичайно багато прикрашених кімнат, як вважають вчені, відповідають термальній зоні древньої лазні. У п’яти з них дослідники знайшли підлоги з підігрівом (гіпокауст).

Колони, що формують давню опалювальну систему — гіпокауст. Фото: Antoine Damsin, Inrap (верхній знімок), Sylvain Lejeune, Inrap (нижній знімок)

З боків будівлі археологи знайшли залишки двох галерей, прикрашених портиками, довжиною близько 20 м кожна. У внутрішньому дворі, сформованому цими галереями, розташовані два цегляних блоки. Один з них являє собою чашу або басейну, або фонтану. До цього блоку підведені труби, за якими в чашу під тиском надходила вода.

Руины богатого 20-комнатного римского здания нашли во Франции

Чаша стародавнього басейну, оточеного галереями. Зображення: Joachim Sicard, Inrap

Знайдений архітектурний комплекс розташований всередині огорожі, що оточувала міське поселення в III столітті. У 100 м від будівлі перебувала тріумфальна арка, присвячена Марсу — Марсові ворота (Porte de Mars). Крім того, в цьому ж районі раніше було знайдено кілька інших багатих будинків.

Археологи відзначають, що велика кількість кімнат, їх організація, багатство декору, дві великі галереї, гідравлічна мережа і виявлені археологічні елементи (кераміка, архітектурні блоки, посуд з мідних сплавів) допускають дві можливі інтерпретації. Ці руїни могли відповідати або дому дуже багатої особи, або громадській рекреаційній будівлі.

Сліди декоративного оздоблення приміщень. Фото: Yoann Rabastе, Inrap (зверху) і Morgan Muller, Inrap (знизу)

Будівля була закинута в кінці III або початку IV століття, пізніше частини будівель розібрали на будівельні матеріали. Можливо, вони пішли на будівництво Реймської стіни на початку IV століття.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button