Фото

Крапля морської води під мікроскопом, або мікрозоопарк (фото)

На першій фотографії представлений знімок краплі морської води зі збільшенням у 25 разів. Морська вода – джерело життя на нашій планеті – кишить мікроорганізмами, загальна назва яких – планктон. На наступних фотографіях докладніше описані деякі з мешканців краплі. (9 фотографій)

Слово “планктон” не описує якийсь певний вид організмів, це – загальний опис для всіх мікроскопічних форм життя в океані, дрейфуючих разом з океанськими течіями.

Планктон включає морські віруси, мікроскопічні водорості і бактерії, крихітних черв’яків і ракоподібних, а також яйця, молодь і личинки більш великих форм морського життя.

Графічне подання попередньої фотографії

1. Личинка краба. Крихітне прозоре членистоноге не більше 5 мм завдовжки. Пройде ще багато часу, перш ніж з нього розвинеться повноцінна особина.

2. Ціанобактерія. Одна з найбільш примітивних форм життя на Землі. Серед найперших організмів, що розвиваються на планеті, ціанобактерії розвивалися по шляху фотосинтезу, насичуючи планету киснем. І донині більша частина кисню планети виробляється мільярдами ціанобактерій, що населяють океан.

3. Діатомові водорості. Кількість їх в океані складно собі навіть уявити – рахунок йде на квадрильйони. Ці маленькі квадратні одноклітинні організми відрізняються наявністю у клітин своєрідного «панцира», що складається з кремнезему і являють собою дивно красивий тип водоростей. Коли вони помирають, їх клітинні стінки опускаються на дно моря і беруть участь у формуванні скельної породи.

4 Веслоногі. Ці схожі на тарганів істоти, є найбільш поширеними представниками зоопланктону (тваринного планктону) та, можливо, найважливішими тваринами океану. Оскільки саме вони є головним джерелом протеїну для багатьох інших видів, що населяють океан.

5. Щетинкочелюстні, або морські стрілки. Ці довгі стрілоподібні черв’яки є хижаками і теж дуже поширена в планктоні “тварина”. Для планктону вони навіть завеликі (2 см і більше). У них розвинена нервова система, очі, рот із зубами, деякі можуть навіть виробляти отруту.

6. Ікра. Практично всі риби відкладають яйця (ікру), хоча є серед них і живородні. Існують види, які намагаються захищати своє майбутнє потомство, однак переважна більшість не надає цьому питанню особливого значення і ікра просто плаває в океані. Велика частина її, звичайно, виявляється з’їденою.

7. Морський хробак. Мульти-сегментована поліхета оснащена десятком крихітних війоподібних придатків, з допомогою яких вона може переміщатися у воді.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button