Земля

Сахара стала причиною посухи в інших регіонах

Складно уявити, але колись Сахара була зеленими луками. Аномальна посуха в регіоні згубила безліч тварин, рослин і змусила мігрувати людей. Як виявилося, ця подія вплинула не тільки на Африку. Нове дослідження говорить, що саме перетворення Сахари на пустелю 4000 років тому викликало посуху в Південно-Східній Азії, яка тривала 1000 років.

Image by J?rg Peter from Pixabay

Вчені давно вивчають вплив Сахари на людство. Поява пустелі призвела до кінця аккадської імперії, деурбанізації Індської цивілізації і появи скотарства на берегах Нілу. Як виявилося, поява пустелі також відбилося на Південно-Східній Азії, викликавши посуху, яка тривала 1000 років!

До таких висновків прийшли вчені, дослідивши печери Лаосу. Вони проаналізували рівні кисню, ізотопи вуглецю і сліди металів в зразках сталагмітів, а потім об’єднали ці дані з кліматичними моделями. Це дозволило дізнатися, як посуха в Африці впливала на атмосферу й океан.

Так дослідники виявили, що 4000 років тому скорочення рослинності в Сахарі призвело до збільшення вмісту пилу в повітрі. Це і собі охолодило Індійський океан, зсунувши на схід циркуляцію Уокера, що призвело до значного скорочення вологості в Південно-Східній Азії протягом 1000 років!

Така аномальна посуха могла привести до масових переміщень населення і прийняття нових, більш стійких стратегій виживання. Це, можливо, навіть привело до виникнення неолітичного землеробства в материковій частині Південно-Східної Азії, завершили дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button