Екологія

Будівництво гребель стримало підйом світового океану

До такого висновку прийшли співробітники лабораторії реактивного руху НАСА спільно зі своїми європейськими та китайськими колегами.

Image by Russ McElroy from Pixabay

Те, що рівень світового океану зростає, вже давно не викликає у вчених сумнівів. Причиною цього зростання є глобальне потепління, яке в свою чергу викликає танення льодовиків і розширення обсягу води. Незрозуміло, проте, було, чому зростає так повільно – багато фахівців в даній області вже неодноразово відзначали, що за розрахунками, рівень води на цей момент повинен бути вищим, ніж він є насправді.

Міжнародна наукова група під керівництвом Томаса Фредерікса з Лабораторії реактивного руху НАСА, схоже, змогла знайти відповідь на це питання. Використавши дані про температуру, танення льодовиків і підвищення рівня океану за період з 1900 року, вчені збудувати нову вірогідну модель, яка показала результат, максимально наближений до реального.

За словами авторів дослідження, за весь цей час рівень світового океану підвищувався відносно рівномірно, за винятком двох періодів, які випадають із загальної схеми. У 1940-х роках зростання помітно прискорився через активне танення льодовиків Гренландії, а в 1970-х роках, навпаки – різко сповільнилося, і причина цього разу, як не дивно, була антропогенною.

У цей період на Землі активно будувалися ГЕС і створювалися водосховища, які й вмістили в себе надлишки води. У 1990-х же, коли будівництво гребель істотно скоротилося, вода у світовому океані знову почала підніматися, причому ще швидшими темпами.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button